W dziale | Fakty

Nie popełniajcie moich błędów

Opublikowany 25.03.2016

Przed narkomanią, alkoholizmem i innymi życiowymi błędami przestrzegał młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie Piotr „Lupi” Lubertowicz – muzyk rockowy, wokalista i autor tekstów.

18 marca w II LO odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem Piotra Lubertowicza – jednego z lepszych polskich gitarzystów rockowych. „Lupi” współpracował m. in. z takimi zespołami jak Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Lady Pank czy Chłopcy z Placu Broni, koncertował i nagrywał między innymi ze Sławkiem Wierzcholskim i gwiazdą amerykańskiego bluesa, Carlosem Jonsonem.

Muzyk już jako młody chłopak poznał członków zespołu Perfect, Lady Pank, Oddział Zamknięty czy TSA. Mając niespełna 16 lat, po raz pierwszy napił się alkoholu, zapalił kilka papierosów i … spróbował narkotyków. Naśladując styl życia swoich idoli – muzyków rockowych – wtedy jeszcze nie wiedział, że to nie jest zabawa. Uzależnił się od narkotyków i alkoholu, wielokrotnie walczył o życie, zdarzało się, że miesiącami leżał w szpitalu, tygodniami nie odzyskiwał przytomności, patrzył na śmierć umierających z przedawkowania przyjaciół.

W II LO „Lupi” opowiadał szczerze o swoich bolesnych doświadczeniach. Przekonywał: „Nie popełniajcie takich błędów jak ja, bo one kosztują nieraz zdrowie, nieraz nawet życie.” Nie ukrywał, że narkomania, alkoholizm, pościg za pieniędzmi, stres i samotność doprowadziły do jego osobistej tragedii. Muzyk wygrał trudną walkę z wyniszczającymi nałogami. W młodości przeżył bardzo poważną kontuzję ręki, jednak dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnął mistrzostwo w grze na gitarze. Podczas spotkania młodzież mogła podziwiać jego gitarowe popisy, Lubertowicz śpiewał własne teksty oraz prezentował ciekawe aranżacje utworów znanych muzyków rockowych. Opowiadając o swoim życiu, grając oraz śpiewając, „Lupi” uświadamiał uczniom, że ważniejsze niż narkotyki i dopalacze są: przyjaźń, rodzina, dom, zdrowie, praca, wartości duchowe i rozwijanie swoich pasji.

AO

Lubertowicz

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6919).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.