W dziale | Fakty

Noga z gazu, srebro powróciło

Opublikowany 30.01.2014

Od tygodnia lubartowska policja dysponuje nieoznakowanym samochodem wyposażonym w system videorejestracji umożliwiającym śledzenie drogi zarówno z przodu, jak i z tyłu. Skoda Superb może osiągać prędkość do 240 km/h. Od 0-100 km/h dochodzi poniżej 8 sekund. Posiada silnik turbo o pojemności 2 litrów. Jego moc to 200 koni mechanicznych. Wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów DSG.

Poprzednie auto miało lepsze osiągi, choćby moc silnika była większa o 50 koni mechanicznych. Obecne policyjne cacko wygląda bardziej pozornie, ale to jest również atut. Choć pogoda nie pozwala piratom na przyciśnięcie gazu do podłogi, to policjanci patrolując krajową 19, nałożyli kilkanaście mandatów choćby za wyprzedzanie na skrzyżowaniu w Woli Lisowskiej. Dlatego – kierowcy, noga z gazu, srebro powróciło.

Piotr Opolski

lubartowskie sreberko lubartowskie sreberko_02 lubartowskie sreberko_03 lubartowskie sreberko_04 lubartowskie sreberko_05

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (4)

 1. gosc:

  i dzieki temu juz wszyscy wiedza na jaki samochod zwrocic uwage zeby sie trzymac na bacznosci heeh nie moge 🙂

 2. o!:

  I dzieki temu ludzie widząc taki samochód albo podobny, zdejmą noge z gazu. mam nadzieje. Bo nie chodzi przecież tylko o zarabianie pieniedzy, co?

 3. XD:

  jeszcze jak by rejestracje podali 😀 to by całkiem nieźle było

 4. James Bond:

  Końcówka jest 7, ale w aucie nie siedzi 007

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.