W dziale | Fakty

Nowa koalicja w Radzie Miasta Lubartów

Opublikowany 28.02.2020

Klub Wspólny Lubartów stworzył koalicję z Klubem Prawa i Sprawiedliwości. Umowa koalicyjna została podpisana w piątek 28 lutego. Uzgodnione zostały zapisy, według których najważniejsze jest wspólne działanie na rzecz rozwoju Lubartowa i Powiatu Lubartowskiego, ale przede wszystkim dla dobra mieszkańców miasta i powiatu. Dziś do mediów został wysłany komunikat, pod którym podpisali się burmistrz Krzysztof Paśnik i starosta Ewa Zybała.

 

Komunikat w sprawie zawarcia koalicji klubu radnych Wspólny Lubartów oraz Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Lubartów:

Umowa koalicyjna została podpisana w piątek 28 lutego. Jej zapisy zostały szczegółowo uzgodnione, a ich fundamentem jest wspólne działania na rzecz rozwoju Lubartowa i Powiatu Lubartowskiego, ale przede wszystkim dla dobra mieszkańców miasta i powiatu. Ta koalicja nie jest efektem żadnych politycznych rozgrywek, czy walki o stanowiska. Przeciwnie. Nie możemy przenosić na szczebel lokalny sporów obecnych na wyższych szczeblach władzy. Wszystkim nam potrzebna jest współpraca. Jako starosta i burmistrz miasta zapraszamy do tej współpracy wszystkie środowiska zainteresowane dobrem mieszkańców. Każda decyzja, którą podejmujemy, rozpatrywana jest przez pryzmat mieszkańców. Zawarta koalicja jest m.in. efektem wcześniejszej doskonałej współpracy na wielu płaszczyznach życia społecznego i gospodarczego osób, które dziś tworzą tą koalicję. Cieszymy się z tego, że ta umowa koalicyjna jest tylko tego formalnym potwierdzeniem. W Lubartowie mamy jeszcze wiele do zrobienia i trzeba to jak najszybciej realizować. Mamy wspólne cele programowe, jak pozyskiwanie inwestorów i wspierania sportu. Zależy nam na wsparciu opieki społecznej. Będziemy budować nowe parkingi, chodniki i infrastrukturę rowerową. Będziemy wyciągali rękę do każdego, kto chce realizować dobre pomysły dla naszego miasta i powiatu. To będzie bardzo wyrazista koalicja. Nie efektowna, a efektywna, a jej fundamentem będzie praca dla dobra mieszkańców.

Ewa Zybała,  Starosta Powiatu Lubartowskiego

Krzysztof Paśnik,  Burmistrz Miasta Lubartów

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7187).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.