W dziale | Fakty

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowany 20.02.2020

Lubartów po raz ósmy bierze udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Imprezę organizuje w niedzielę 1 marca Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego. Mieszkańcy miasta i przyjezdni będą mogli oddać hołd polskiemu państwu niepodległościowemu.

Bieg ma na celu kultywowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, rozwój postawy patriotycznej oraz popularyzację sportu i zdrowego trybu życia. Jak co roku odbędą się dwa biegi: honorowy na dystansie 1963 m (start o godz. 12.00) oraz bieg na dystansie 5 km (start po biegu honorowym).

Zapisy do kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym (na 5 km) trwają. Zapisać się można na stronie www.e-gepard.eu do 28 lutego. W tej chwili zapisało się 60 osób. Zawodnicy muszą mieć ukończone 15 lat. Start i meta będzie przy Szkole Podstawowej nr 1 ul. Legionów 3. Do biegu honorowego zapisy prowadzone będą w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 10:00 – 11:40 dla osób powyżej 10 roku życia. Regulamin biegów i koszty na stronach sp1.lubartow.pl oraz lubartowbiega.pl.

Red.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7340).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.