W dziale | Fakty

Pierwsze miejsce dla „Chórtowni”

Opublikowany 18.01.2017

XXII Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach przyniósł sukces podopiecznym Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Nagrodzeni zostali: Męska Grupa Wokalna „Chórtownia” i pani Grażyna Grymuza oraz Ala Karwowska, Weronika Poznańska i Milena Mika.

Już od kilku lat reprezentanci Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie z puławskiego festiwalu przyjeżdżają z nagrodami.W tym roku pierwszą nagrodę w kategorii zespoły wokalne – dorośli – otrzymała Męska Grupa Wokalna Chórtownia, prowadzona praz panią Grażynę Grymuzę, którą w tym roku jury festiwalu uhonorowało także wyróżnieniem instruktorskim. Kolejną pierwszą nagrodę – w kategorii dzieci z kl. I-III – zdobyła również podopieczna pani Grymuzy, Alicja Karwowska. Wychowankom PMDK przyznano także dwa wyróżnienia. W kategorii kl. I-III wyróżnienie otrzymała Weronika Poznańska, przygotowana przez pana Pawła Urbana, a w kategorii młodzież szkolna – soliści Milena Mika (opiekun – Grażyna Grymuza).

Znalezienie się w gronie laureatów XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach to dla każdego wokalisty duże osiągnięcie. Jest to popularny festiwal o ogólnopolskim zasięgu, konkurencja jest duża i poziom – jak piszą jurorzy w uzasadnieniu werdyktu – wyrównany. W tym roku przesłuchania 276 podmiotów trwały tydzień, a na scenie w tym czasie stanęło w sumie 1265 wykonawców. Tym bardziej wszystkim laureatom z PMDK w Lubartowie należą się serdeczne gratulacje, zarówno wokalistom, jak i instruktorom.

Materiał: PMDK

foto: Paweł Urban
pierwsza z prawej - alicja karwowskatrzecia z prawej - weronika poznańska

chortownia

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7357).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.