W dziale | Fakty

Pierwsze miejsce Kamila Żebrowskiego

Opublikowany 08.04.2019

Reprezentant PMDK w Lubartowie – Kamil Żebrowski z Teatru Trupa, podopieczny pani Jolanty Tomasiewicz, zdobył I miejsce na tegorocznych 42. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

Kamil zdobył uznanie jury brawurowym wykonaniem monodramu „Kochany Panie Ludwiku” w reż. Jolanty Tomasiewicz, który już 10 kwietnia będzie można oglądać w PMDK. Młodsi reprezentanci PMDK na tym konkursie – Teatr 5 Złotych – również nie wrócili z pustymi rękami. Wychowankowie pani Małgorzaty Adamczyk otrzymali wyróżnienie za spektakl „On”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 kwietnia  w MDK „Pod Akacją” w Lublinie.

Ostatnie czas to pasmo sukcesów  Kamila Żebrowskiego – przypominamy, że tydzień temu utalentowany aktor Teatru Trupa przywiózł aż trzy nagrody dla najlepszego aktora z Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu. Nagrodzony monodram Kamila Żebrowskiego  „Kochany Panie Ludwiku” i wystawa o tym samym tytule będą do podziwiania w najbliższą środę, 10 kwietnia o godz. 18.00 w PMDK (sala teatralna „Międzyziemie”).

Warto odnotować także sukces pani Małgorzaty Adamczyk – właśnie została ona nominowana  – jako lublinianka, ale za swoją pracę także w PMDK –  do Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych  „Żurawie”.

Urszula Bednarczyk

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7036).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.