Piłkarze Lewartu walczą o awans

Od poprzedniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa spotkania w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich cztery punkty, pokonując u siebie z Stal Poniatowa i remisując na wyjeździe z Hetmanem Żółkiewka. Obecnie Lewart zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. W dwudziestu pięciu spotkaniach lubartowianie zdobyli 51 punktów i o 2 ustępują liderowi – Górnikowi II Łęczna. Lubartowianie maja jednak jeden zaległy mecz do rozegrania.Lewart - Stal Poniatowa-HDR(1)_Default

W dwudziestej piątej kolejce lubelskiej IV ligi Lewart podejmował w Lubartowie jedenastkę Stali Poniatowa. Przeciwnik to jedna ze słabszych drużyn w lidze i miejscowi liczyli na pewną wygraną. Jednak do przerwy kibice nie ujrzeli żadnej bramki. Najlepsze okazje do pokonania bramkarza gości zmarnowali Dawid Pikul, Przemysław Kosmala i Mateusz Kompanicki. W przerwie w szatni Lewartu musiało dojść do męskiej rozmowy. Jej efekty na własnej skórze odczuli piłkarze z Poniatowej. Po zmianie stron podopieczni Grzegorza Białka zdobyli sześć goli, a mogli jeszcze kilka kolejnych. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Przemysław Kosmala, Erwin Nogal, Dariusz Michna, dwukrotnie Arkadiusz Rusinek oraz Dawid Niewęgłowski.
W sobotę 31 maja w Żółkiewce doszło do meczu na szczycie lubelskiej IV ligi. Miejscowy Hetman podejmował Lewart Lubartów. Obie jedenastki są w czubie tabeli i walczą o awans do III ligi. Za gospodarzami przemawiała statystyka. Hetman jeszcze nie przegrał spotkania u siebie w tym sezonie. Lubartowianie byli blisko tego, żeby odczarować stadion Hetmana. Żeby tego dokonać zabrakło dwóch minut. Do przerwy był bezbramkowy remis. Tuż po zmianie stron radość zapanowała w obozie Lewartu. W 50 minucie wynik pojedynku otworzył Arkadiusz Rusinek. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Tomasz Mitura. Kapitan zespołu skutecznie egzekwował rzut karny. Wydawało się, że „biało-niebiescy” wrócą do domu z pełną pulą. Jednak gospodarze grali do końca. W 85 minucie zdobyli kontaktowego gola, a w 88 minucie doprowadzili do remisu.
Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:
Lewart Lubartów – Stal Poniatowa 6:0 (0:0); gole dla Lewartu zdobyli: Przemysław Kosmala w 57, Erwin Nogal w 62, Dariusz Michna w 67, Arkadiusz Rusinek w 79 i 82, Dawid Niewęgłowski w 85 minucie.
Skład Lewartu: Parzyszek – Marzęta (od 71 min. Jezior), Jakub Niewęgłowski, Mitura, Michna (od 80 min. Kłysiak), Kosmala, Rusinek, Kuzioła, Dawid Niewęgłowski, Kompanicki (od 75 min. Wiącek), Pikul (od 46 min. Nogal).
Hetman Żółkiewka – Lewart Lubartów 2:2 (0:0); gole dla Lewartu zdobyli: Arkadiusz Rusinek w 50 i Tomasz Mitura z rzutu karnego w 63 minucie.
Skład Lewartu: Parzyszek – Jezior, Bijan, Mitura, Michna, Kosmala, Marzęta (od 79 min. Struski), Kuzioła, Rusinek (od 85 min. Wiącek), Dawid Niewęgłowski, Nogal (od 65 min. Kompanicki).