PINGPONGOWE WIEŚCI

ZAWODY DLA NAJMŁODSZYCH

Dwunastu najmłodszych zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów wzięło udział w turnieju tenisa stołowego „Kids Cup 2019” pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Fantastyczny występ w Zamościu zanotowali Aleksandra Zgierska i Błażej Kuta, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych (młodzik i żak). Bardzo dobrze spisał się Wiktor Kozioł, który zajął drugie miejsce, przegrywając finał w kategorii młodzików z Szymonem Zguczyńskim, czołowym zawodnikiem Polski. Trzecie miejsce wśród żaczek zajęła Maria Karczmarz. Tuż za podium uplasowali się kolejni przedstawiciele lubartowskiego klubu – Zuzanna Kozioł i Maksymilian Karczmarz (oboje w kategorii młodzików), Magdalena Lipska i Błażej Wójcik (kategoria skrzaci) oraz Michał Kuta (kategoria żacy). W turnieju udział wzięli także: Marcel Sagan, Ola Karczmarz i Wiktor Kudło. Pomimo zajętych miejsc poza czołową czwórką turnieju należy pochwalić ich za ambicję i wolę walki.

FINAŁ KRAJOWY IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W Drzonkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w tenisie stołowym. W gronie 21 szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, reprezentująca województwo lubelskie. W drużynie „Trójki” wystąpiły: Agata Lipska, Karolina Wójtowicz i Ola Karwat. Dziewczętom towarzyszył nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Pawłowski. To były udane zawody dla uczennic lubartowskiej szkoły. W rywalizacji ze starszymi rywalkami pokazały się z dobrej strony. Ostatecznie zakończyły finał krajowy na 11 miejscu.

MISTRZOSTWA POLSKI ŻAKÓW

Zawodniczka Lewartu Lubartów Maria Karczmarz wystąpiła w Krakowie w Mistrzostwach Polski żaków w tenisie stołowym. Rywalizując ze starszymi rywalkami grała ambitnie i na miarę możliwości. Ostatecznie podopieczna trenera Jakuba Sagana została sklasyfikowana na miejscu 17-32. Dla młodej pingpongistki już sam awans na finał krajowy był dużym sukcesem.