W dziale | Fakty

Wydanie :

Po raz siódmy spotkaliśmy się ze Zbigniewem Herbertem

Opublikowany 23.10.2014

22 października w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbył się – już po raz siódmy – Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta. W tym roku recytatorom przyświecało hasło „Wierzę w Pana od Przyrody”. Czternastu uczestników z gimnazjów Powiatu Lubartowskiego oraz trzech – z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie przygotowało repertuar, który nawiązywał do myśli przewodniej tegorocznej rywalizacji.
Cieszymy się bardzo, że konkurs cieszy się ciągłą popularnością, szczególnie wśród gimnazjalistów, ponieważ, jak zauważyli sami członkowie Jury, poezja Zbigniewa Herberta jest trudna. Stąd nasi recytatorzy zasługują na szczególne uznanie.
Oto najlepsi recytatorzy VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta. W kategorii szkół gimnazjalnych przyznano trzy równorzędne nagrody następującym uczestnikom: Magdalenie Nowosadzkiej z Gimnazjum w Woli Sernickiej (opiekun Pani Emilia Bożym), Weronice Włosek z Gimnazjum w Łucce (opiekun Pani Katarzyna Bartosiewicz) i Bartłomiejowi Kwapińskiemu z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim (opiekun Pani Mariola Lahutta). Wyróżnieni zostali: Paulina Kot z Gimnazjum w Łucce (opiekun Pani Katarzyna Bartosiewicz) i Daniel Sadurski z Gimnazjum w Łucce (opiekun Pani Katarzyna Bartosiewicz).
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodę otrzymała Wiktoria Różyk z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie (opiekun Pani Beata Cieślak), a wyróżnione zostały również podopieczne Pani Beaty Cieślak – Anna Kot i Paulina Anrzejkiewicz.
Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy uczestnikom i opiekunom za przygotowanie młodzieży. Jesteśmy wdzięczni członkom Jury za przybycie, poświęcony czas i cenne wskazówki. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas Państwo również w przyszłym roku.
Chcemy zaznaczyć, że rywalizacja nie odbyłaby się bez finansowego wsparcia Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Dziękujemy, że możemy, jak co roku, liczyć na tę niezbędną pomoc przy zakupie atrakcyjnych nagród dla naszych dzielnych recytatorów.
Jolanta Malczewska

Marek Danielkiewicz

Recytatorzy z jurorem konkursu herbertowskiego, Markiem Danielkiewiczem, instruktorem Lubartowskiego Ośrodka Kultury

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7675).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.