W dziale | Fakty

Podsumowanie rundy jesiennej piłkarzy Lewartu Lubartów

Opublikowany 30.11.2017

Piłkarze Lewartu Lubartów na półmetku rozgrywek lubelskiej IV ligi zajmują w piętnastozespołowej tabeli ósme miejsce. Lubartowianie zdobyli 22 punkty i spisali się poniżej oczekiwań. Zespół prowadziło dwóch szkoleniowców – Robert Makarewicz i Łukasz Mierzejewski.

Przed sezonem Lewart uważany był za zespół aspirujący do walki o czołowe lokaty. Młoda lubartowska drużyna została wzmocniona doświadczonymi zawodnikami – Tomasz Mitura, Jacek Paździor, Piotr Stalęga oraz młodymi i perspektywicznymi graczami – Arkadiusz Adamczuk, Dominik Kula. Wydawało się, że zespół prowadzony przez Roberta Makarewicza ma wszelkie atuty by liczyć się w walce nawet o awans do III ligi. Tymczasem początek rozgrywek nie był dla „biało-niebieskich” udany. W sześciu początkowych kolejkach Lewart wygrał zaledwie raz, jeden mecz zremisował i aż cztery razy przegrał. Po szóstej kolejce władze klubu postanowiły zmienić trenera. Roberta Makarewicza na ławce trenerskiej zastąpił Łukasz Mierzejewski. Nowy szkoleniowiec, dla którego jest to pierwsza praca z seniorami odnotował znacznie lepszy bilans niż poprzednik. Z ośmiu spotkań wraz ze swoimi podopiecznymi wygrał sześć, a dwa przegrał.

Po pierwszej części sezonu Lewart w ligowej tabeli zajmuje ósme miejsce. Do lidera tracą nasi piłkarze aż siedemnaście punktów. Wiosną lubartowianie mogą powalczyć o znaczny awans w tabeli. Do trzeciego i czwartego zespołu tracą sześć punktów. Jest wiec szansa wskoczyć nawet na podium na zakończenie sezonu. Pewnym usprawiedliwieniem postawy drużyny w rundzie jesiennej były urazy i kontuzje, jakie dotknęły Patryka Stopę, Tomasza Miturę i Dominika Kulę. Znacznie ograniczyło to pole manewru szkoleniowcom, szczególnie w defensywie. Na plus należy zapisać wprowadzanie do zespołu młodych wychowanków klubu.

W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 Lewart rozegrał 14 spotkań, odnotowując: 7 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek, bramki 24-17. Na własnym boisku 8 spotkań – 4 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki, bramki 13-8. Na wyjazdach 6 spotkań – 3 zwycięstwa i 3 porażki, bramki 11-9.

Strzelcy bramek:

11 – Michał Zuber

6 – Arkadiusz Adamczuk

4 – Karol Bujak

1 – Bartłomiej Marzęda, Dawid Pikul, Piotr Stalęga

Zagrali w rundzie jesiennej:

W barwach Lewartu wystąpiło 25 zawodników. Sześciu zagrało we wszystkich 14 spotkaniach, ale tylko jeden (Kamil Piasek) wystąpił we wszystkich w pełnym wymiarze czasowym.

14 – Arkadiusz Adamczuk, Karol Bujak, Kamil Piasek, Dawid Pikul, Arkadiusz Rusinek, Michał Zuber

11 – Adrian Parzyszek, Jacek Paździor, Paweł Pęksa

10 – Adrian Pikul, Szymon Terlecki

9 – Piotr Stalęga, Artur Szkutnik

8 – Bartłomiej Marzęda

7 – Dawid Iskierka

6 – Wojciech Majewski

4 – Tomasz Mitura

3 – Karol Dunda, Dominik Kula, Dawid Kuźma, Robert Mitura

2 – Patryk Stopa

1 – Arkadiusz Golda, Maciej Jezior, Karol Karwacki.

Tekst i fot. Ireneusz Góźdź

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6927).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.