W dziale | Fakty

„Pola Nadziei”: Wolontariusze zebrali blisko 25 tysięcy złotych

Opublikowany 18.04.2013

Żonkilowa kwesta zakończona sukcesem

Zbierali pieniądze dla podopiecznych lubartowskiego hospicjum i  rozdawali żonkile. Można też było nabyć obrazy wykonane prze wychowanków Pracowni Art. Chata – tak było 14 kwietnia podczas ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, zorganizowanej przez Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny, wolontariat hospicyjny oraz Parafię św. Anny. Wiemy, ile pieniędzy w tym roku udało się zebrać. – Uzyskaliśmy kwotę  24.867,83 zł – mówi  Michał Filipowicz z wolontariatu hospicyjnego. –  Jest ona trochę mniejsza niż w ubiegłym roku, jednak przy tak nie sprzyjających warunkach atmosferycznych, jakie były w niedzielę – jest to wielki sukces. Serdecznie dziękuję za pomoc wszystkim wolontariuszom, nie tylko tym hospicyjnym, tj. m.in. przedszkolakom, uczniom lubartowskich szkół oraz ze Skrobowa, Łucki, a także ich opiekunom oraz samorządowcom z rodzinami. Bez was wszystkich akcja nie byłaby udana. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli finansowo i przyczynili się do uzyskania ww. kwoty, dając świadectwo solidarności z tymi, których choroba jest nieuleczalna.

Przypominamy, że akcja „Pola Nadziei” w Lubartowie miała miejsce po raz czwarty. Towarzyszyła jej myśl bł. Jana Pawła IIWażny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze jest od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone  na pomoc pacjentom hospicjum m.in. poprzez zakup leków, środków opatrunkowych, sprzętu medycznego – rehabilitacyjnego, a także wsparcie dzieci osieroconych (których jeden z rodziców był podopiecznym hospicjum) w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych poprzez fundowanie stypendium, wyprawki szkolnej, rodzinnych paczek świątecznych.

Pomagać podopiecznym Hospicjum św. Anny można nadal. Jeżeli ktoś nie mógł osobiście przyjść na kwestę i chciałby pomóc – to jest możliwość przekazania symbolicznej kwoty w formie darowizny, wpłacając ją na rachunek bankowy Lubartowskiego Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny – Bank PEKAO SA I O/Lubartów 80 1240 2409 1111 0010 0572 8713 z dopiskiem „Pola Nadziei 2013”.

Sylwia Nowokuńska

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.