W dziale | Fakty

Policjanci świętowali

Opublikowany 11.07.2016

DSC_4356DSC_4345

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Święta Policji zorganizowano 11 lipca w Lubartowie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Bazylice Świętej Anny w intencji policjantów i pracowników cywilnych. Następnie na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji był apel, podczas którego wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Rok 2016 to okres szczególny w życiu naszej komendy, ponieważ obchodzimy swoje święto i jest to okres wytrwałej służby związanej z wielkimi wydarzeniami w państwie. Za nami szczyt NATO w Warszawie, przed nami Światowe Dni Młodzieży. Nasi policjanci brali udział w wydarzeniach w Warszawie, ale będą w większej liczbie uczestniczyli w ŚDM w różnych miejscach na terenie kraju. Ochrona życia i zdrowia obywateli oraz mienia, ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego to nasze zadania, z których staramy się wywiązywać jak najlepiej. Jeżeli chodzi o efekty naszej pracy, to można mówić o spadającej przestępczości. Przez 6 miesięcy zanotowaliśmy 20 procent mniej przestępstw kryminalnych i 12 procent mniej przestępstw uciążliwych dla społeczeństwa. Nasze województwo osiągnęło najlepszy poziom wykrywalności, jeżeli chodzi o przestępstwa i jesteśmy na czwartym miejscu w kraju. Dziękuję wszystkim policjantom naszej jednostki za zaangażowanie, za dobrą służbę. Codziennie dajecie przykład oddania w pracy. Dziękuję też pracownikom cywilnym oraz samorządom za współpracę – mówił Marek Wrona, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Lubartów, okolicznych gmin, Nadleśnictwa Lubartów, Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, poprzedni komendanci policji oraz duchowni: proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ks. dziekan Piotr Stańczak, proboszcz Parafii św. Anny ks. Andrzej Juźko, proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego ks. Stanisław Rząsa oraz gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów ojciec Dariusz Miastowski, a także pracownicy cywilni policji.

Policjanci otrzymali życzenia i gratulacje od gości. W imieniu przedstawicieli samorządów głos zabrał Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. – Z upoważnienia kolegów wójtów, burmistrzów, w imieniu naszych małych ojczyzn pragnę serdecznie podziękować wam za tą służbę, chronicie życie, zdrowie, mienie mieszkańców miasta i powiatu lubartowskiego. Dzięki waszej służbie mieszkańcy czują się bezpiecznie. Dlatego z okazji waszego święta składam gorące, z serca płynące podziękowania. Pragnę w imieniu samorządów złożyć najlepsze życzenia, aby każdy dzień służby przynosił wam satysfakcję, radość, uznanie i szacunek naszych mieszkańców, aby zdrowie towarzyszyło wam i rodzinom.

– Chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie i w imieniu własnym oraz leśników złożyć jak najlepsze życzenia – zwrócił się do policjantów nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów Piotr Kiszczak.W życiu prywatnym zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, a w pięknej i ciężkiej służbie życzę wam, aby takich dni jak dzisiaj było jak najwięcej. Wyróżnionym policjantom składam serdeczne gratulacje. Życzę, aby służba była jak najbardziej spokojna i bezpieczna i żebyście mieli dużo satysfakcji. Chcę też podziękować za dobrą współpracę Nadleśnictwa Lubartów z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie.

Życzenia złożyli również starosta Fryderyk Puła i Komendant Powiatowy PSP Grzegorz Szyszko.

Sylwia Nowokuńska

foto: SN, JW

Awanse w policji otrzymali:

na nadkomisarza Policji

 1. kom. Marek Bocian

na starszego aspiranta Policji

 1. asp. Fidut Krystian

 2. asp. Tkaczyk Dawid

 3. asp. Podleśny Łukasz

 4. asp. Niedziela Marek

 5. asp. Bocian Sławomir

 6. asp. Szydełko Bogumił

 7. asp. Pożarowszczyk Piotr

na aspiranta Policji

 1. mł. asp. Sobiesiek Paweł

 2. ml. asp. Chomicz Paweł

 3. mł. asp. Gdula Eliasz

 4. mł. asp. Ciszewski Tomasz

na młodszego aspiranta Policji

 1. sierż. szt. Drzewiecki Łukasz

 2. sierż. szt. Budzyński Grzegorz

 3. sierz. szt. Kozicki Robert

 4. sierz. szt. Szymczak Tomasz

na sierżanta sztabowego Policji

 1. st. sierż. Smolak Grzegorz

 2. st. sierż. Chrzan Łukasz

 3. st. sierż. Ćmiel Norbert

 4. st. sierż. Budzyński Rafał

na starszego sierżanta Policji

 1. sierż. Kanadys Anna

 2. sierż. Chałaszwski Sławomir

 3. sierż. Antolak Kamil

 4. sierż. Kamiński Grzegorz

 5. sierż. Piskorski Błażej

 6. sierż. Szendała Michał

 7. sierż. Domański Michał

 8. sierż. Baran Piotr

na sierżanta Policji

 1. St. post. Krasa – Topyła Katarzyna

 2. St. post. Kusyk Kamil

na starszego posterunkowego

 1. post. Kożuch Mirosław

DSC_4347

 

DSC_7700DSC_7681DSC_7677DSC_7702DSC_7674DSC_7662DSC_7649DSC_7668DSC_7585DSC_7760DSC_4379DSC_4375DSC_4376

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7026).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.