W dziale | Fakty

Potrójny sukces Przemka z II LO

Opublikowany 22.12.2015

Przemysław Podleśny z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zakwalifikował się do zawodów II stopnia z trzech olimpiad przedmiotowych.przemek2

Przemek uczęszcza dopiero do pierwszej klasy II LO w Lubartowie, ale ma już na swoim koncie niezwykły sukces. Niedawno informowaliśmy, że będzie brał udział w II etapie Olimpiady Informatycznej, tymczasem Komitety Okręgowe dwóch kolejnych Olimpiad – Chemicznej i Fizycznej zakwalifikowały ucznia do zawodów II stopnia. To nie wszystko, Przemek czeka jeszcze na wyniki Olimpiady Matematycznej…

Przemek to bardzo uzdolniony młody człowiek. W ubiegłym roku, jeszcze ja
ko uczeń gimnazjum, został laureatem pięciu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W tym roku znalazł się w gronie najwybitniejszych uczniów z całej Polski i został nagrodzony Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Zaczynając naukę w liceum, od pierwszych miesięcy dał się poznać jako uczeń ambitny, pracowity, mający szerokie zainteresowania i rozległą wiedzę, zdecydowanie wykraczającą poza program liceum. Potwierdza to udział w Olimpiadach Informatycznej, Chemicznej, Fizycznej i Matematycznej. Zawody te wymagają od ucznia umiejętności programowania, rozwiązywania zadań teoretycznych, logicznych, rachunkowych, doświadczalnych czy laboratoryjnych.

Te wszystkie zdolności Przemek posiada, więc zapewne już wkrótce usłyszymy o kolejnych sukcesach ucznia II LO, czego gorąco życzymy!

AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6891).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.