W dziale | Fakty, Kultura

Powstał hymn lubelskich siatkarzy. Śpiewa go lubartowski muzyk

Opublikowany 18.03.2020

Marek Majewski, lubartowski muzyk rockowy  po raz pierwszy zaśpiewał przed… kibicami. Niedawno w jego studiu nagraniowym powstał hymn Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki.

kadr z teledysku

LUK Politechnika Lublin jest jedną z nielicznych drużyn siatkarskich posiadających własny utwór.  Pod koniec stycznia hymn, który ma uatrakcyjniać wizerunek drużyny został oficjalnie zaprezentowany przed kibicami.  Utwór został nagrany w lubartowskim Majart Studio przez Marka Majewskiego i współpracujących z nim muzyków Tomasza Szwajgiera i Przemysława Pawlasa. Tekst powstał na podstawie zgłoszeń konkursowych od kibiców. Muzykę stworzył  znany lubelski kompozytor Gabriel Menet, który wcześniej skomponował też utwór na otwarcie Mistrzostw Europy U21.

(kw)

 

Marek Majewski: „Było to bardzo przyjemne i nowe dla mnie doświadczenie, ponieważ po raz pierwszy miałem okazję występować przed …. kibicami”

Jakiś czas temu zadzwonił do mnie Gabriel Menet – kompozytor tego utworu z prośbą o zarejestrowanie go w moim Majart Studio. Początkowo miałem zająć się jedynie produkcją utworu oraz jego realizacją, natomiast śpiewać miał go inny wokalista. Po kilku próbach zdecydowano, żebym spróbował ja i tak zostało. Do nagrań zaprosiłem muzyków z mojego zespołu. I tak Przemek Pawlas zarejestrował partie bębnów, a Tomek Szwajgier nagrał świetne solo gitarowe. Pozostałe instrumenty, czyli gitary i bas nagrałem sam. I tak powstał dynamiczny utwór rockowy, który mam nadzieję na stałe zagości w świadomości i gardłach kibiców LUK Politechniki Lublin. Po jakimś czasie pomysłodawca hymnu, Emil Paliwoda z TVP Lublin zadzwonił do mnie z prośbą o wykonanie nagranego hymnu przed kibicami i drużyną podczas jednego z meczów w Lublinie. Oczywiście zgodziłem się, zabierając ze sobą Rafała Tudruja w zastępstwie za Tomka Szwajgiera. Było to bardzo przyjemne i nowe dla mnie doświadczenie, ponieważ po raz pierwszy miałem okazję występować przed …. kibicami.

Poniżej prezentujemy teledysk

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7468).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.