W dziale | Fakty

Pożar i kolizja

Opublikowany 09.02.2015

 Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 2 – 8 lutego 2015 r.  na terenie powiatu lubartowskiego powstało 9 zdarzeń, w tym 6 pożarów i 3 miejscowe zagrożenia.
W dniu 2 lutego o godz. 07:34 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch samochodów w miejscowości Kock. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki man z samochodem dostawczym marki citroen jumper. Na miejscu zespół Pogotowia Ratunkowego udzielał pomocy osobie poszkodowanej – pasażerce pojazdu dostawczego. W obu samochodach podróżowało łącznie 6 osób. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach. W likwidacji zdarzenia brały udział cztery zastępy straży pożarnej, dwa z KP PSP w Lubartowie, jeden z KP PSP w Radzyniu Podlaskim oraz zastęp z OSP w Kocku.

unnamed unnamed2

POŻAR BUDYNKU
W dniu 7 lutego o godz. 18:41 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, drewnianego w miejscowości Natalin gm. Michów. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się budynek mieszkalny, drewniany z poddaszem użytkowym. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza budynku oraz jednego prądu piany gaśniczej. Z uwagi na panujące zadymienie ratownicy prowadzili działania w aparatach ochrony dróg oddechowych. W budynku została odłączona instalacja elektryczna. Po zlokalizowaniu pożaru część konstrukcji obiektu została rozebrana w celu dokładnego dogaszenia. Nadpalone wyposażenie budynku zostało wyniesione na zewnątrz. W działaniach brały udział trzy zastępy z KP PSP w Lubartowie, dwa zastępy z OSP w Michowie oraz po jednym zastępie z OSP w Abramowie i OSP w Kamionce.

unnamedpozar4 unnamedpozar1 unnamedpozar2 unnamedpozar3

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.