W dziale | Fakty

Pożar i zderzenie samochodów

Opublikowany 30.03.2016

straż3Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 21 marca do dnia 28 marca na terenie chronionym przez komendę miały miejsce 22 zdarzenia, w tym 17 pożarów oraz 5 miejscowych zagrożeń.

W dniu 25.03 o godz. 11:33 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu i nieużytków rolnych w miejscowości Lubartów przy ulicy Krańcowej. Pożar rozprzestrzenił się na powierzchnię ok. 2 ha. Działania straży pożarnej polegały na podaniu łącznie pięciu prądów gaśniczych: w obronie lasu i na palącą się suchą trawę. Doprowadziło to do ugaszenia pożaru. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Lubartów oraz OSP Brzeziny.

W dniu 28.03 o godz. 16:53 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem 2 samochodów osobowych na drodze S19 w Woli Skromowskiej, gm. Firlej. Jeden z kierowców po utracie panowania nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym z naprzeciwka drugim samochodem osobowym. W pojazdach podróżowało łącznie 5 osób – wszyscy zostali zabrani do szpitala przez przybyłe na miejsce trzy zespoły ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach. Jezdnia była przez pewien czas całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Lubartów, OSP Kock oraz Policja.

straż1straż2

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6844).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.