W dziale | Fakty

Pożar w Wolicy

Opublikowany 21.11.2017

17 listopada o godz. 11:12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wolica, gmina Abramów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek mieszkalny drewniany dwukondygnacyjny. Widoczny na zewnątrz był dym wydobywający się z poddasza budynku. Na miejscu działały zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. W trakcie działań ustalono, że doszło do rozprzestrzenienia się pożaru wewnątrz drewnianych ścianek działowych i drewnianego stropu budynku. Wprowadzono ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, którzy przewietrzyli pomieszczenia na piętrze, a następnie przystąpili do rozbiórki ścian działowych i pokrycia stropu w celu odnalezienia i ugaszenia ognisk pożaru. Konieczna była również rozbiórka drewnianej, zewnętrznej ściany szczytowej zajętej przez ogień. Budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.

W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lubartowa oraz zastępy OSP Abramów, Michów i Wolica.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6444).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.