W dziale | Fakty

Pożegnalne spotkanie Sejmiku w II LO

Opublikowany 16.06.2015

9 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie odbyła się sesja Sejmiku Dzieci i Młodzieży Miasta Lubartowa, kończąca dwuletni okres działalności Sejmiku pod przewodnictwem II LO.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor II LO Halina Zdunek. Przywitała przybyłych gości i podziękowała za cały okres współpracy. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego II LO, Piotr Guz, przypomniał zebranym to, co wspólnie robiliśmy. Były zdjęcia, wspomnienia, podsumowania i podziękowania… szczególnie za rok ubiegły, który upłynął pod hasłem działalności charytatywnej. Kiermasze z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy pozwoliły nam na pomoc potrzebującym, a wszystko za sprawą pięknych ozdób i stroików przygotowanych przez uczniów poszczególnych szkół.

Następnie, pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego w II LO, Pawła Pasikowskiego, który pięknie przygrywał na gitarze, integrowaliśmy się, wspólnie śpiewając:

„Na miły Bóg…

Życie nie tylko po to jest, by brać.

Życie nie po to, by bezczynnie trwać

I aby żyć, siebie samego trzeba dać.”

Słowa „Tolerancji”, znanej nam dzięki Stanisławowi Sojce, były pięknym i trafnym komentarzem do tego, co robiliśmy, a każdy poczuł, iż są one wspaniałym drogowskazem na przyszłość.

Pan Paweł Pasikowski przybliżył nam też historię sportowca Rafała Wilka – byłego polskiego żużlowca, którego poznał osobiście w trakcie pielgrzymki do Medjugorje. Pan Rafał uległ poważnemu wypadkowi, który zakończył jego karierę żużlową. Pomimo swojej niepełnosprawności, nigdy się nie poddał. Jest dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim z Londynu w handbike’u (2012) oraz dwukrotnym Mistrzem Świata z Kanady (2013). Został także kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Wszyscy z zainteresowaniem i ogromnym podziwem wysłuchaliśmy historii Rafała Wilka, a dla każdego z nas była to krótka lekcja tolerancji i pokory.

Na koniec był czas na wspólną integrację przy kawie i herbacie, rozmowy w grupkach, odnawianie znajomości… i piosenki przypominające o rychłych wakacjach…

Po zakończonym spotkaniu delegacja z naszej szkoły wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 1, aby właśnie tej szkole przekazać przewodnictwo w Sejmiku Dzieci i Młodzieży w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym spotkamy się wszyscy, pełni nowych pomysłów i chęci do działania.

Weronika M.

1 1 główne 2 3 4 7 9

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7022).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.