W dziale | Fakty

Profilaktyka z raperem w II LO

Opublikowany 04.05.2015

W poniedziałek 27 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie miało miejsce osobliwe spotkanie profilaktyczne uczniów klas pierwszych i drugich z raperem Dobromirem „Mak” Makowskim.

„Mak” to pabianiczanin, raper, autor projektu muzycznego „NieBoRap”. Makowski stanowi przykład osoby, która odnalazła cel i sens swojego życia. Jest autentycznym, żywym świadectwem nawrócenia.
Dobromir „Mak” Makowski promuje antynarkotykowy projekt „RapPedagogia”. Jest to człowiek, który bardzo przekonująco mówi o przebaczeniu w kontekście swoich trudnych życiowych przejść. Raper miał rodziców, którzy nadużywali alkoholu. Matka często podejmowała próby samobójcze, nie potrafiła zajmować się Dobromirem i jego rodzeństwem, dzieci były bite i zaniedbane, trafiały do różnych ośrodków opiekuńczych. Traumatyczne doświadczenia, bieda i upokorzenia, doprowadziły do tego, że młody „Mak” zaczął brać narkotyki, otarł się o śmierć i więzienie. Niebezpieczne używki, rozboje, kradzieże i awantury stały się dla niego sposobem na życie.
Dziś jeździ po Polsce i rapując opowiada, że można żyć lepiej. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, pedagogiem i wychowawcą. Swoim świadectwem przedstawia całą drogę wyjścia z ciemności, przez wiarę do przebaczenia.
Na spotkaniu z młodzieżą II LO przekonywał nie tylko słowem, ale i muzyką. Śpiewał razem ze swoim kolegą Piotrkiem, który podobnie jak Dobromir wyszedł na prostą i teraz daje świadectwo życia bez palenia, narkotyków i alkoholu. Makowski potrafił zachęcić uczniów do uczestniczenia w proponowanych przez niego doświadczeniach. Dzięki oryginalnym zadaniom, krótkim wymianom myśli i ciekawym komentarzom młodzież uświadomiła sobie, że życie jest największą wartością i nigdy nie można nikogo uznać za przegranego.

AO

1 2 3 4 5 6 8 10

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (8502).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.