W dziale | Fakty

Promowali Lubartów w międzynarodowym konkursie robotyki

Opublikowany 19.02.2020

Dzieci uczęszczające na zajęcia robotyki w Lubartowskim Ośrodku Kultury wzięły udział w międzynarodowym konkursie First Lego League i zdobyły dla naszego miasta dwa wyróżnienia. patronat objął Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik.

 

2200 klocków Lego. Tyle elementów potrzebowali mali robotycy z Lubartowa, aby złożyć swoje budowle. Po miesiącach przygotowań wystąpili na międzynarodowym konkursie First Lego League i zdobyli dla dwa wyróżnienia. First Lego League JR. to międzynarodowy konkurs, w którym startuje 28 tysięcy drużyn z 70 krajów.

W tym roku tematem przewodnim jest miasto przyszłości. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie budynku, który będzie ekologiczny, dostępny dla osób niepełnosprawnych i odporny na kataklizmy. Drużyna musiała przygotować wspólny projekt, a następnie zbudować go z klocków Lego – wyjaśnia Radosław Józwik, który przygotowywał drużyny podczas zajęć robotyki w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Reprezentacja Lubartowa składała się 12 dzieci podzielonych na 2 drużyny. CyberSkill (na zdjęciu niebieskie kaski) otrzymała wyróżnienie za najlepsze pomysły. Ich projekt zakładał, że w przyszłości bloki będzie można dowolnie przenosić. CyberLubartów zbudował według sędziów najstabilniejszą konstrukcję, której nie będą straszne żadne kataklizmy.

Patronat honorowy nad startem dzieci objął burmistrz Lubartowa: – Jesteśmy otwarci na wspieranie tego typu inicjatyw, które nie tylko bawią, ale również uczą. Gratulujemy dzieciom udziału w turnieju i czekamy na kolejne sukcesy – mówi Krzysztof Paśnik.

Wystawa była częścią europejskich półfinałów robotyki, podczas których lubelska drużyna RoboTeam zdobyła trzecie miejsce i jako jedyna będzie reprezentowała Polskę w finale. – Tegoroczna edycja jest już historią, ale w przyszłym roku również wystawimy reprezentację Lubartowa– zapewnia trener drużyn.

UM Lubartów

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7340).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.