Przypominamy o Półmaratonie Lubartowskim

Opublikowany 11.09.2020

Pobiegną dla Rity Wójtowicz-Stefaniak

Już w najbliższą sobotę 12 września odbędzie się VII Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Partnerem w organizacji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Uczestnicy pobiegną dla Rity Wójtowicz-Stefaniak, dziewczynki, która urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Siódemka bez granic – długość trasy: 7 km. W półmaratonie wezmą udział osoby, które ukończyły 18 lat, w biegu na 7 km – osoby, które ukończyły 15. rok życia, za zgodą pisemną rodziców lub opiekunów prawnych. Obydwa biegi wystartują wspólnie o godz. 18.00, a biegacze pokonają odpowiedni dla siebie dystans.

Informacje, regulamin, lista startowa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Limit uczestników w obu biegach wynosi 250 miejsc. Wiadomo, że limit został wyczerpany i nie ma już możliwości dołączenia do biegów w roli zawodników.

Ze względu na obecną sytuację zdrowotną w Polsce, tegoroczne biegi „Bez granic” w Lubartowie będą inne niż dotychczasowe. Półmaraton składał się będzie z trzech pętli, każda o długości 7 km. Ze względów bezpieczeństwa każdy zawodnik zobowiązany jest do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad w czasie epidemii COVID-19. Impreza zostanie przeprowadzona w formie bezpiecznej dla uczestników oraz uwzględniającej wytyczne Ministra Zdrowia.

Trasa biegów będzie wyglądała następująco: start i meta Plac przed Ratuszem, ul. Rynek II, ul. Jana Pawła II, ul. Lubelska, ul. Piaskowa, ul. 1 Maja, ul. Licińskiego, ul. ks. Popiełuszki, ul. Piaskowa, ul. Łąkowa, ul. Krzywe Koło, ul. Mickiewicza, ul. Waryńskiego, ul. Armii Krajowej, ul. 11 Listopada, ul. Ogrodowa, ul. Partyzancka, ul. Mickiewicza, ul. Olchowa, ul. Kościuszki, ul. Rynek I.

Półmaraton w Lubartowie, to zawsze przedsięwzięcie charytatywne. Wszystkie zebrane środki finansowe zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację małej Rity Wójtowicz-Stefaniak. Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego, zwaną holoprosencefalią. Jest to choroba nieuleczalna. Rita wymaga całodobowej opieki. Nie może samodzielnie siadać ani chodzić. Jedynie codzienna, intensywna, wielogodzinna i kosztowna rehabilitacja umożliwia postępy w rozwoju dziewczynki. Mimo tych trudności jest ona pogodnym i roześmianym dzieckiem.

Warto być w sobotę 12 września w Lubartowie i wspomóc lepsze życie małej Rity.

ig

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7459).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.