Puchar Polski dla Lewartu

Ponad 240 osób z 36 klubów wzięło udział w Pucharze Polski juniorów, młodzieżowców i seniorów w taekwon-do. Impreza w dniach 7-9 marca odbyła się w Ciechanowie. Wystąpiła w niej trzynastoosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski okazali się najlepsi wśród seniorów. Na sukces w klasyfikacji generalnej złożyło się 6 medali – 4 złote i 2 brązowe. To było trzynaste zwycięstwo Lewartu w zawodach z cyklu Puchar Polski – na trzynaście przeprowadzonych imprez. Ilona Działa została najlepszą seniorką. Lubartowscy juniorzy zdobyli 7 medali – 2 złote, 4 srebrne i brązowy. Dało to drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Jakub Gadzała został uznany najlepszym juniorem.Marcin Wronowski

Seniorzy walczyli o punkty potrzebne do zakwalifikowania się na czerwcowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Częstochowie. Juniorzy poprzez dobre występy chcieli przekonać trenerów reprezentacji Polski do swojej przydatności w kadrze. Pod koniec kwietnia we włoskiej miejscowości Riccione odbędą się Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów. Szansę udziału w tej imprezie w biało-czerwonych barwach ma szóstka zawodników Lewartu: seniorzy – Ilona Działa, Monika Wiater, Marcin Wronowski oraz juniorzy – Zuzanna Gadzała, Jakub Gadzała i Dawid Słomka. Przypomnijmy, ze karierę zawodniczą zakończył Jarosław Suska. Obecnie najbardziej utytułowany przedstawiciel polskiego taekwon-do jest jednym z pięciu trenerów reprezentacji Polski. Warto też dodać, że kontuzjowana jest Lyndsey Conway, która podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy wywalczyła złoty medal w walkach w kategorii do 68 kilogramów. Niestety, nie będzie mogła bronić tytułu.
Lubartowscy medaliści:
seniorzy: złote medale – Ilona Działa w układach formalnych II dan i w walkach do 56 kg, Monika Wiater w układach formalnych III dan, Marcin Wronowski w układach formalnych II dan; brązowe medale – Michał Wawryniuk w walkach do 63 kg, Marcin Wronowski w walkach do 70 kg;
juniorzy: złote medale – Jakub Gadzała w walkach powyżej 75 kg i w technikach specjalnych; srebrne medale – Zuzanna Gadzała w walkach do 60 kg i w technikach specjalnych, Kamil Borzęcki w walkach do 50 kg, Jakub Gadzała w układach formalnych I dan; brązowy medal – Dawid Słomka w walkach do 68 kg.
Do domu bez medali z zawodników Lewartu wrócili – Katarzyna Malesa, Jakub Gadzała, Artur Wadowski wśród seniorów oraz Katarzyna Malesa, Emilia Mitura, Joanna Prokop i Amadeusz Cybula w gronie juniorów.
Ilona Działa, która zdobyła dwa złote medale została najlepszą zawodniczką wśród seniorek. Dzięki wywalczeniu trzech medali – dwóch złotych i srebrnego – Jakub Gadzała został najlepszym zawodnikiem wśród  juniorów.