W dziale | Fakty

Rada Miasta apeluje o S19

Opublikowany 30.04.2014

Stanowisko w sprawie odcinka drogi ekspresowej S19 jednogłośnie przyjęli radni na wczorajszej sesji Rady Miasta (30 kwietnia).

Przypomnijmy, że w planie budowy drogi ekspresowej S19 z Lublina do Rzeszowa nie znalazł się ponad 17 – kilometrowy odcinek Lublin- Lubartów. Od tej decyzji rządu  odwoływał się już na początku roku burmistrz Janusz Bodziacki. Część radnych zwołała w tej sprawie 9 kwietnia konferencję prasową.

Stanowisko w sprawie odcinka drogi ekspresowej S19 jednogłośnie przyjęli radni na wczorajszej sesji Rady Miasta.

Chcemy, aby to stanowisko było wzmocnione poparciem społecznym – mówił podczas sesji przewodniczący Andrzej Zieliński. W planach jest zbieranie jak największej ilości podpisów mieszkańców pod tą inicjatywą, a także zainteresowanie sprawą sąsiednie samorządy.

Burmistrz Janusz Bodziacki odniósł się do konferencji prasowej poświęconej budowie drogi S19 zwołanej przez grupę radnych, w większości z klubu PO.

Ta inicjatywa części radnych nie powinna dyskredytować działań innych osób w tej sprawie.  Dużo wcześniej wysyłane były apele, pytania i pisma do wykonawców budowy dróg i realizacji programu. Prawie miesiąc przed podjęciem decyzji wystąpiłem do ministerstwa w tej sprawie. Ten wysiłek, który będziemy podejmować wspólnie, być może przyczyni się do powrotu tego odcinka drogi do programu budowy dróg krajowych – mówił.

Poniżej pełne stanowisko RM:

Image0346

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.