W dziale | Fakty

Recytowali o miłości

Opublikowany 23.03.2016

XI edycję Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy Miłości”, zorganizowano 23 marca w Lubartowskim Ośrodku Kultury. W tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej recytowali utwory Tadeusza Śliwiaka, Hanny Niewiadomskiej, Agnieszki Frączek, Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy, Czesława Miłosza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Zbigniewa Herberta czy Agnieszki Osieckiej. Jury w składzie: Sylwia Nowokuńska (przewodnicząca), Marek Danielkiewicz i Dariusz Nowacki, brało pod uwagę dobór repertuaru do możliwości wykonawczych, poprawność wymowy i ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu 74 uczestników, komisja konkursowa postanowiła wyróżnić następujących uczniów:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie:

1. Wiktor Melchior – klasa II, op. Iga Mazurek – Racka

2. Zuzanna Dawidek – klasa II, op. Iga Mazurek – Racka

3. Blanka Jałocha – klasa IV, op. Bogumiła Antoniak

4. Weronika Ostrowska – klasa VI, op. Paweł Muzyka

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie:

1. Mikołaj Matyjaszczyk – klasa I, op. Emilia Kamińska

2. Alicja Rydzewska – klasa I, op. Marta Widyńska

3. Aleksandra Kozak, klasa I, op. Marta Widyńska

4. Pola Stępińska – klasa I, op. Marzena Łukasiewicz

5. Roksana Karwat – klasa I, op. Marzena Łukasiewicz

6. Laura Derecka – klasa I, op. Marta Mitura

7. Patryk Matyjaszczyk – klasa I, op. Marta Mitura

8. Alicja Sidor – klasa I, op. Marta Mitura

9. Jagoda Bocheńska – klasa I, op. Marta Mitura

10. Gabriela Kopeć – klasa II, op. Anna Wiącek

11. Dominika Szymczuk – klasa II, op. Anna Wiącek

12. Jakub Białek – klasa II, op. Anna Wiącek

13. Milena Florek – klasa II, op. op. Marta Majchrzak

14. Kaja Wróblewska – klasa II, op. op. Marta Majchrzak

15. Milena Borzęcka – klasa II, op. Danuta Iwanek

16. Szymon Mazurek – klasa II, op. Maria Zwolińska

17. Bartosz Libera – klasa III, op. Anetta Bober

18. Antonina Góźdź – klasa III, op. Anetta Bober

19. Oliwier Król – klasa III, op. Agnieszka Poznańska

20. Alicja Wetoszka – klasa IV, op. Cezary Bartoń

21. Maja Gałązka – klasa IV, op. Anna Machnio – Kasprowicz

22. Klaudia Kubik – klasa IV, op. Anna Machnio – Kasprowicz

23. Piotr Najda – klasa V, op. Grażyna Antoniuk

24. Daria Baran – klasa V, op. Grażyna Antoniuk

Gimnazjum nr 1 w Lubartowie:

1. Igor Bielaszewski – klasa I, op. Maria Biernacka – Drabik

2. Kinga Danił – klasa II, op.Grażyna Antoniuk

3. Magdalena Skrzypiec – klasa III, op. Agnieszka Wasil

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej:

1. Jan Michalak – klasa I technikum, op. Katarzyna Syta – Wasak

2. Mateusz Ogrodowski – klasa III technikum, op. Agnieszka Sachar

Poza regulaminem wyróżniono uczennicę Weronikę Woźniak z klasy II Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce, op. Beata Sokołowska – Kosik.

Jury serdecznie dziękuje uczestnikom konkursu, którzy dokonali wyboru repertuarowego pod kątem 1050 rocznicy Chrztu Polski.LLL_3510LLL_3445LLL_3460LLL_3467LLL_3468LLL_3487LLL_3489LLL_3491LLL_3498LLL_3505LLL_3516LLL_3518LLL_3520LLL_3523LLL_3533LLL_3534LLL_3535LLL_3540LLL_3543

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6235).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.