W dziale | Fakty

Recytowali utwory noblistów

Opublikowany 02.10.2013

VIII edycja Konkursu Recytatorskiego „Recytacje z Noblem” za nami… Utwory Danuty Wawiłow, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Ernesta Hemingwaya czy Jarosława Seiferta, recytowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i liceum w Lubartowskim Ośrodku Kultury. 2 października podczas ósmej edycji Konkursu Recytatorskiego „Recytacje z Noblem” zaprezentowały się 73 osoby. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestników, poprawność wymowy i ogólny wyraz artystyczny. Przyznała nagrody i wyróżnienia dla 25 osób.

SN, foto: Piotr Opolski

Wyniki konkursu:

Szkoły Podstawowe:
Klasy I:
Wyróżnienie:
Gabriela Bisek., kl. I c, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Agnieszka Poznańska
Klasa II:
Nagroda:
Bartłomiej Obodziński, kl. II a, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Marta Mitura
Alicja Wetoszka, kl. II b, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Marta Widyńska
Klaudia Kubik, kl. II d, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Danuta Bogusz
Wyróżnienia:
Julia Chabros – kl II a, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Marta Mitura
Karina Szczepaniak – kl. II a,  Szkoła Podstawowa nr 3; op. Marta Mitura
Anna Kasztelańska – kl. II e, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Marzena Łukasiewicz
Klasa III:
Nagrody:
Grzegorz Warsz kl. III a, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Emilia Kamińska
Michał Wielgos kl. III a, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Emilia Kamińska
Piotr Najda kl III e, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Danuta Iwanek
Wyróżnienia:
Michał Biały kl. III c, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Marta Majchrzak
Iga Babczyńska kl. III e, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Danuta Iwanek
Magdalena Kozicka kl. III d, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Krystyna Bunia Maleszyk.
Klasa IV-VI
Wyróżnienia:
Alicja Tomasiak kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 3; op. Anna Janikowska
Mateusz Kwasek kl. IV e Szkoła Podstawowa nr 3; op. Anna Janikowska
Inga Łuczkowska kl. V Szkoła Podstawowa nr 3; op. (nie podano)

Gimnazja
Nagroda:
Kaja Karwacka kl I e, Gimnazjum nr 1, op. Agnieszka Wasil
Wyróżnienia:
Bartłomiej Bochniak, kl II d, Gimnazjum nr 2, op. Małgorzata Machnikowska
Aleksandra Lipska kl III f, Gimnazjum nr 1, op. Agata Borzęcka
Iga Matyjaszczyk kl III f, Gimnazjum nr 1, op. Agata Borzęcka

Szkoły średnie
Nagroda:
Anna Kot kl. II f, Zespół Szkół nr 2, op. (nie podano)
Martyna Zięba, k II, Zespół Szkół nr 2, op. Karolina Oleksiejuk
Jakub Piętka, kl. II, Zespół Szkół nr 2, op. Karolina Oleksiejuk
Wyróżnienia:
Monika Firlej, kl. II d, Zespół Szkół nr 2, op. Beata Cieślak
Wiktoria Różyk, kl. I, Zespół Szkół nr 2, op. Beata Cieślak
DSC_1931 DSC_1934 DSC_1935 DSC_1939 DSC_1941 DSC_1942 DSC_1944 DSC_1946 DSC_1948 DSC_1949 DSC_1950 DSC_1953 DSC_1956 DSC_1960 DSC_1961 DSC_1964 DSC_1967 DSC_1968 DSC_1969 DSC_1971 DSC_1972 DSC_1973 DSC_1975 DSC_1977

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6119).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.