Rodzeństwo na medal

Z udziałem ponad stu osób z 10 klubów 23 marca w Lublinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa juniorów młodszych i juniorów w taekwon-do. Był to pierwszy z dwóch turniej kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski. Rywalizowali przedstawiciele czterech województw – lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Wymiernym efektem – oprócz medali – były punkty potrzebne do kwalifikacji do mistrzostw Polski w obu kategoriach wiekowych.Jakub Gadzała(2)

Lewart zdominował międzywojewódzkie mistrzostwa w taekwon-do

Bardzo dobrze w imprezie spisali się zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Młodzi lubartowianie zdobyli łącznie 24 medale – 14 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych. To doskonały wynik, dzięki któremu znaczna liczba młodych adeptów taekwon-do z Lubartowa zakwalifikuje się na krajowe mistrzostwa w swoich kategoriach wiekowych.

Na szczególne słowa uznania zasługują juniorzy, którzy zdominowali zawody. Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli aż 10 złotych krążków na 18 rozegranych konkurencji. Niezwykły talent i spore już umiejętności zaprezentowało rodzeństwo Zuzanna i Jakub Gadzałowie. Oboje zdobyli po trzy złote medale. Oboje też zostali najlepszymi uczestnikami imprezy – Zuzanna wśród juniorek młodszych, a Jakub w gronie juniorów. W gronie juniorek najlepszą zawodniczką została przedstawicielka Lewartu Anna Borzęcka.
Juniorzy młodsi Lewartu zdobyli 7 medali – 4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.
Medale zdobyte przez lubartowian:
Zuzanna Gadzała – złoto układy formalne dan, złoto walki do 60 kg, złoto techniki specjalne
Emilia Mitura – złoto układy formalne kup
Mateusz Szczęch – srebro układy formalne kup
Dariusz Wierzbicki – srebro walki do 70 kg
Bartosz Sprycha – brąz układy formalne kup
W Lublinie w barwach Lewartu startowali także: Alicja Ogórek, Paulina Wójcik, Jakub Krupa, Karol Obrośliński, Mateusz Taras, jednak nie zdobyli medali.
Juniorzy Lewartu zdobyli 17 medali – 10 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe.
Jakub Gadzała – złoto układy formalne I dan, złoto walki powyżej 75 kg, złoto techniki specjalne