W dziale | Fakty

Rusza konkurs o ubezpieczeniach – czas na zgłoszenia szkół

Opublikowany 07.09.2015

Rusza druga edycja konkursu dla uczniów o ubezpieczeniach społecznych. Od dziś do 30 października zgłoszenia mogą wysyłać szkoły ponadgimnazjalne, w których odbyły się „Lekcje z ZUS”. Jest jeszcze czas, by takie zajęcia zrealizować w pozostałych szkołach.

logo-Lekcje-z-ZUS

„Lekcje z ZUS” pomagają uczniom odnaleźć się w tematyce ubezpieczeń, składek, emerytur i zasiłków. Scenariusze zajęć, zeszyty ćwiczeń, filmy oraz prezentacje są gotowe i dostępne w internecie dla każdego. Lekcje prowadzą sami nauczyciele, przeszkoleni przez ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Czekamy na kolejne zgłoszenia zainteresowanych udziałem w projekcie. Pierwsze chętne szkoły pojawiły się już w wakacje. Każdy nauczyciel, który chce przyłączyć się do naszego projektu, ale ma wątpliwości, czy podoła poprowadzeniu czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych, może liczyć na wsparcie ZUS – mówi Barbara Owsiak, wicedyrektor Gabinetu Prezesa ZUS ds. edukacji i komunikacji. Szkolenia dla nauczycieli odbędą się Lublinie 15 i 17 września. Chętni powinni zadzwonić pod numer 81 535 7470 lub napisać na adres agnieszka.szepietowska@zus.pl.
Szkoła, która zrealizuje „Lekcje z ZUS”, może wziąć udział w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Składa się on z trzech etapów. Pierwszy odbędzie się w listopadzie – będzie to test indywidualny. Z trzech najlepszych uczniów w każdej szkole powstaną zespoły i to one będą rywalizować na poziomie województwa. Drużyna z najwyższym wynikiem pojedzie na finał do Warszawy. Na zwycięzców czekają nagrody – laptopy, tablety i e-booki. W poprzednim roku szkolnym na podium stanęli uczniowie liceum z Lublina.
Szkoły mogą zgłaszać swój udział w konkursie do 30 października. Na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja znajduje się karta zgłoszeniowa. Są tam również szczegółowe informacje o konkursie oraz materiały do „Lekcji z ZUS”.

Małgorzata Korba
rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Lublinie

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6054).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.