W dziale | Fakty

Sezon wędkarski zakończony

Opublikowany 24.12.2014

Rok 2014 jako sezon połowów ryb na wędkę możemy uznać za oficjalnie zakończony. W ciągu tych 12 miesięcy odbyło się wiele imprez sportowych jak i towarzyskich organizowanych specjalnie dla wędkarzy przez Koło P.Z.W Lubartów Staw.

DSCF0608 DSCF1718 DSCF2233 DSCF2348 DSCF2729 DSCF2738 DSCF2747

Ryby, jak to zwykle raz dopisywały, a raz było gorzej. Jednak najważniejszym aspektem spotkań młodzieży oraz dorosłych pasjonatów tego sportu była integracja między sobą, z otaczającą przyrodą oraz ciekawa rywalizacja o najlepsze miejsce w zawodach.

Koło Lubartów Staw tego roku przygotowało dla swoich kolegów prawie 15 imprez sportowych, w tym 10 z nich zaliczono do Grand Prix Koła, w którym udział wzięło ponad 300 osób w tym wiele młodzieży i dzieci. Ciekawostką, mało spotykaną było również uczestnictwo płci żeńskiej.

Rywalizacja odbywała się zarówno na wodach stojących jak i płynących, dzięki czemu każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. Zawody wędkarskie kojarzone są głównie z metodą spławikową, jednakże nie można było pomijać pozostałych metod mających bardzo wielu odbiorców. Dlatego też w cyklu Grand Prix odbyły się zawody w prawie każdej metodzie wędkarskiej stosowanej przez członków Koła Lubartów Staw. Były to m.in. zawody podlodowe, spławikowe, spinningowe, gruntowe i inne.

W każdych zawodach zależnie od zajętego miejsca zdobywano punkty. Dla zachęty uczestnictwa w nich punkty otrzymywał każdy nawet z ostatniego miejsca jako podziękowanie za uczestnictwo i współzawodnictwo.

I tak oto 30 Listopada nastąpiło podsumowanie całego cyklu zawodów, gdzie po podliczeniu punktacja wyglądała następująco:

Seniorzy ( Dorośli powyżej 24 roku życia ):

Lp.

Nazwisko i Imię

Suma Punktów

1

Bełczącki Wiktor

112

2

Strojek Robert

68

3

Kozak Kazimierz

67

4

Unkiewicz Paweł

64

5

Urbaś Arkadiusz

62

6

Olszak Ryszard

61

7

Szymanek Henryk

52

8

Mazurek Zdzisław

42

9

Granat Jarosław

37

10

Berej Grzegorz

36

U-23 ( Młodzież powyżej 16 roku życia ):

Lp.

Nazwisko i Imię

Suma Punktów

1

Tomasiewicz Piotr

93

2

Turowski Bartosz

80

3

Orłowski Marcin

31

4

Kukulczyn Mateusz

28

5

Zarzycki Łukasz

16

Juniorzy ( Dzieci poniżej 16 roku życia ):

Lp.

Nazwisko i Imię

Suma Punktów

1

Pękala Adrian

48

2

Pękała Patryk

16

3

Kosik Marek

1

Podczas w/w podsumowania omówiono cały cykl zawodów oraz wysłuchano wszystkich uwag, które jako cenne rady posłużą w nowym roku na podniesienie jakości organizacji imprez sportowych.

Zwieńczeniem spotkania było nagrodzenie zawodników Pucharami oraz Nagrodami Rzeczowymi, które to zostały ufundowane przez Koło Lubartów Staw oraz Urząd Miasta Lubartów bez którego nie było by możliwości organizacji takiej ilości imprez oraz zakupu cennych nagród za co Koło Lubartów Staw serdecznie dziękuje.

Na zakończenie zachęcamy do udziały w takim cyklu zawodów w nowym sezonie wędkarskim w roku 2015. Pierwsze zawody odbędą się najprawdopodobniej już w styczniu. W związku z tym zapraszamy równie serdecznie do siedziby Koła Lubartów Staw ul. Szaniawskiego 62 oraz sklepu wędkarskiego „Twister” ul. Rynek I 6 do opłaty zezwoleń za przyszły sezon.

Pozdrawiamy,

Zarząd Koła Lubartów Staw

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7930).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.