W dziale | Fakty

„Software dla kultury”

Opublikowany 18.06.2015

W siedzibie fundacji MyEvergreen zorganizowano 12 czerwca spotkanie z Piotrem Celińskim i Karolem Grzywaczewskim z Fundacji „Instytut Kultury Cyfrowej”, która realizuje działania w obszarze edukacji medialnej, animacji kultury cyfrowej i konsultingu międzysektorowego. Ostatnią realizacją jest projekt „Software dla kultury” finansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dzisiejsze spotkanie ma charakter informacyjno – konsultacyjny. Projekt polega, na skompilowaniu oprogramowania dla różnych podmiotów kultury – mówił prezes Fundacji „Instytut Kultury Cyfrowej” Piotr Celiński – z jednej strony na zarządzaniu danami, z drugiej strony udostępnianiu tych danych innym ludziom jako kapitał kulturowy, z którego mogliby skorzystać. Generalnie mamy napisać oprogramowanie. Będzie ono bezpłatne.
Fundacja obecnie zbiera pomysły i pyta o opinie, które będą pomocne przy opracowaniu otwartego narzędzia, które będzie mogło być wykorzystywane w pracach instytucji kultury, a także przez niesformalizowane środowiska kultury. Wkrótce ma być kolejne spotkanie.

SDK2 SDK3 SDK-HDR(1)_Default

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (8502).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.