W dziale | Fakty

Startuje kino w Lubartowie

Opublikowany 27.09.2015

Właśnie kończą się formalności związane z uruchomieniem kina „Lewart” po ponad rocznej przerwie, kiedy to cały budynek przeszedł gruntowny remont. Umowy z dystrybutorami zostały już podpisane, dzięki czemu Lubartowa nie będą omijały kinowe premiery.

Teraz do projekcji będzie używany nowoczesny projektor firmy Barco. To lider w dziedzinie profesjonalnej techniki wizualnej, umożliwiający projekcję zarówno filmów cyfrowych 2D jak i 3D w rozdzielczości 2K (standard w kinie cyfrowym). Po długiej przerwie w Lubartowie będzie można obejrzeć dobry film, a ceny biletów będą konkurencyjne w stosunku do oferty multipleksów z Lublina i okolic. O to wszystko zadbał Lubartowski Ośrodek Kultury.

– Odnowiona sala pomieści ponad 170 osób – mówi Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury. – W budynku jest winda z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, mających problemy z poruszaniem się. Mieszkańcy Lubartowa nie muszą jeździć już do Lublina, ponieważ mamy już w Lubartowie profesjonalne, cyfrowe kino.

Docelowo w kinie będą grane filmy cztery dni w tygodniu. Aby zachęcić widza do kontaktu z filmem na dużym ekranie, jeden dzień będzie grany w niższej cenie biletów (najprawdopodobniej czwartek).

Pierwszy seans odbędzie się 2 października w piątek o godz. 18. Będzie to dramat wojenny – „Karbala”. Na drugi film pt. „W głowie się nie mieści” 3D, dla dzieci, lubartowskie kino zaprasza w niedzielę 4 października o godz. 12.00 i 15.00. Na plakacie poniżej zamieszczamy pełny repertuar.

Wkrótce będzie uruchomiony system zamawiania biletów przez internet, a także za pośrednictwem aplikacji telefonicznej. Lubartowskie kino będzie w pełni funkcjonalną placówką kulturalną należącą do Lubartowskiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie można obejrzeć filmy dla każdego.

J.A., RO

Ceny biletów:

„Karbala” – bilet normalny 16 zł, ulgowy 13 zł

„W głowie się nie mieści” – bilet normalny 18 zł, ulgowy 15 zł

Bilety do nabycia w kasie Lubartowskiego Ośrodka Kultury od środy do piątku, od godz. 9 do 16, lub na godzinę przed seansem.

Są możliwe bilety grupowe dla min. 20 osób, w cenie po 10 zł (dotyczy wszystkich rodzajów filmów). Więcej informacji w Lubartowskim Ośrodku Kultury ul. Rynek II 1, tel. 81 45 10 110

otwarcieKina

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7021).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.