W dziale | Fakty

Studenci AIESEC w II LO

Opublikowany 22.09.2015

Już po raz siódmy II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie gościło studentów AIESEC. W tym roku przybyły Era z Egiptu i Patrycja z Brazylii.

Od 14 do 18 października prowadziły one warsztaty kulturowo-językowe przybliżając uczniom historię, geografię oraz zwyczaje swoich krajów. Spotkania były prowadzone po angielsku, co stanowiło doskonałą okazję sprawdzenia umiejętności językowych. Południowy temperament prowadzących oraz doskonała atmosfera spotkań sprawiły, że w ramach zajęć znalazło się nawet miejsce na naukę egzotycznych tańców (m.in. samby).
Uczniowie mieli także możliwość goszczenia studentek we własnych domach, a więc lekcje nie były jedyną okazją do kontaktów i ćwiczenia języków obcych. Były wspólne wycieczki po okolicy i tradycyjne ognisko. Warto przypomnieć, że w ciągu sześciu lat współpracy II LO z wolontariuszami AIESEC w szkole pojawili się studenci między innymi z Peru, Iranu, Singapuru, Kamerunu, Chin, Wietnamu, Tajlandii czy Indonezji. Spotkania te zawsze cieszą się olbrzymim powodzeniem i wszyscy oczekujemy na kolejne.II LO Lubartów_04
II LO Lubartów II LO Lubartów_02 II LO Lubartów_03

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6900).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.