W dziale | Fakty

Stypendium z rąk Prezesa Rady Ministrów

Opublikowany 18.11.2014

Anna Humeniuk, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, 5 listopada uczestniczyła w spotkaniu z Premierem Rządu RP, Ewą Kopacz.

Ania, wraz z 98 uczniami z całej Polski, została zaproszona do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dzięki uzyskanemu stypendium za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie na podstawie wysokich wyników w nauce, wykazujący szczególne uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Uczennica II LO w ubiegłym roku szkolnym uzyskiwała wysokie lokaty w konkursach matematycznych, geograficznych, informatycznych i humanistycznych, była najlepsza w Polsce w Konkursie wiedzy o życiu i twórczości El Greco, w nagrodę podczas wakacji uczestniczyła w wycieczce śladami malarza do Hiszpanii.

– W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów miało miejsce rozdanie dyplomów wybranym stypendystom. Z każdego województwa do Warszawy przyjechało kilku reprezentantów wraz z opiekunami, w tym z województwa lubelskiego – 6 osób. Po krótkim przemówieniu do młodzieży pamiątkowe dyplomy wręczyła sama Premier Rzadu RP. Następnie, stypendyści mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z panią Ewą Kopacz. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy nagrodzeni uczniowie zostali zaproszeni na obiad do sali bankietowej oraz na wystawę dotyczącą historii Rządu Polskiego. Wizyta w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zakończyła się wręczeniem małego upominku każdemu ze stypendystów – relacjonuje Anna Humeniuk.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6427).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.