Sukces szachistów z Trójki

6 grudnia  w Zamościu rozegrano finały wojewódzkie w szachach drużynowych. W zawodach startowało 15 reprezentacji szkół, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie zajęła w nich trzecie miejsce, co jest najlepszym wynikiem w rywalizacji drużynowej w szachach w historii szkoły.

Drużyna grała w składzie: Eryk Bronisz, Artur Gryzio, Eryk Trąbka i Aleksandra Szczerba, a opiekunem drużyny był Krzysztof Dec. Warto podkreślić, że cała drużyna była zdecydowanie najmłodsza ze wszystkich uczestników. Eryk Bronisz, który grał na pierwszej szachownicy i zdobył najwięcej, bo 5 punktów, może grać w tej kategorii jeszcze tylko rok, pozostali zaś jeszcze trzy lata.

Zawody wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, przed Szkołą Podstawową nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Uczniowie tych dwóch szkół od lat dominują w rozgrywkach szachowych w tej kategorii wiekowej.