W dziale | Fakty

Termomodernizacja idzie pełną parą

Opublikowany 20.02.2020

Prace przy kompleksowej termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie zbliżają się do półmetka. Już wkrótce rozpocznie się też termomodernizacja budynku przy ul. Reja. Na obie inwestycje miasto otrzymało dofinansowanie z funduszy zewnętrznych.

Prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 3 trwają od czerwca 2019 roku. – W ramach inwestycji wykonano już około 35 procent robót, w tym docieplenie elewacji, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. W budynku szkoły wymieniono grzejniki oraz oświetlenie na energooszczędne, wykonano także wentylację mechaniczną w hali basenowej – wymienia Artur Turowski, naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM.

Kulminacja prac przy termomodernizacji SP3 w lecie

Obecnie trwają roboty przy dociepleniu ścian fundamentów. W planach jest też remont schodów oraz nowe zadaszenia nad wejściami do budynku.
Prace trwają mimo prowadzonych zajęć w szkole, dlatego w czasie roku szkolnego ich zakres jest ograniczony w godzinach trwania lekcji. Kulminacja prac będzie miała miejsce w w okresie letnim podczas wakacji – mówi Turowski.

Remont ma kosztować 10,5 mln zł, z czego ponad 60 proc. pochodzi ze środków unijnych. Jego wykonawcą jest firma Media-Bud. Planowany termin zakończenia prac to październik br.

Opuszczony budynek na Reja przestanie straszyć

Długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycją jest termomodernizacja budynku przy ul. Reja po byłej filii Szkoły Podstawowej nr 1. Obiekt przez kilka lat stoi nieużytkowany. Dzięki remontowi w pełni odzyska swoją funkcjonalność. Jednym z pomysłów jest zorganizowanie w tym miejscu miejskiego żłobka.
Urząd Miasta Lubartów ogłosił już przetarg na termomodernizację obiektu. Zgłosiło się 6 wykonawców, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu urzędnicy wybiorą najkorzystniejszą ofertę przetargową.

W budynku o powierzchni użytkowej 958 m2 mają zostać wymienione instalacje c.o., c.w.u, elektryczna i odgromowa. W planach jest także ocieplenie m.in. ścian i stropodachu. Wymieniona zostanie również stara stolarka okienna i drzwiowa zewnętrza. Wykonane zostaną nowe schody, podest i pochylnia dla niepełnosprawnych. Na budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne
Całkowita wartość projektu to ponad 1,4 mln zł, z czego kwota dofinansowania w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którą pozyskał Ratusz, to ponad 955 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia prac to 30 września br.

Katarzyna Wójcik
.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7349).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.