Turniej niespodzianek – Rogoza trzeci

W ostatnią niedzielę Kock został szachową stolicą Lubelszczyzny, za sprawą odbywającego się tu królewskiego turnieju. Zagrało w nim m.in. czterech Mistrzów FIDE, dwóch Mistrzów Krajowych oraz dwóch kandydatów na mistrza.

Po raz drugi w Kocku zorganizowano turniej szachowy im. Generała Franciszka Kleeberga. Zaliczany jest on do cyklu Grand Prix Lubelszczyzny. Na starcie stanęło 74 zawodników. Pula nagród finansowych w tym roku wyniosła blisko 2 tys. zł.

Zwyciężył Mistrz FIDE Rafał Łobejko z KU AZS UMCS Lublin z wynikiem 7,5 pkt. O miejscach 2-6 zdecydowała punktacja pomocnicza – bo aż  5 zawodników uzyskało po 7 punktów. Ostatecznie drugi był Łukasz Dymek z MKS Start Lublin (zwycięzca z inauguracyjnego turnieju GP Lubelszczyzny w Lubartowie  w grudniu 2011); trzeci był Andrzej Rogoza z Rokitna, czwarty Nazariy Ustiyanovivh z Lwowa, piąty Bartosz Prabola z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski, szósty Paweł Stoma z KSZ Drakon Lublin.

Jedną z największych niespodzianek jest pokonanie Michała Mirosława w ostatniej rundzie przez Andrzeja Rogozę z Rokitna. Bardzo dobrze spisał się również Kacper Łukaszek z Lubartowa, który wynikiem 3,5 pkt zajął drugie miejsce w kategorii chłopców do lat 10.