W dziale | Fakty

Uczeń II LO wygrywa Milion na Bank

Opublikowany 02.04.2019

Michał Filipowicz, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, uzyskał tytuł Najlepszego gracza w województwie lubelskim w ogólnopolskiej grze „Milion na Bank” – edycja 2018/2019.

„Milion na Bank” to konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, który rozpoczął się w listopadzie 2018 i trwał do lutego 2019. Uczestnicy konkursu podjęli wyzwanie w internetowej grze „Pierwszy milion”, polegającej na symulacji inwestowania, a uczestnictwo miało charakter zabawy edukacyjnej. Celem było zgromadzenie wirtualnego kapitału w wysokości co najmniej 1 000 000 zł (jednego miliona złotych) w jak najmniejszej liczbie tur. Uczestnik konkursu decydował, w jakie produkty finansowe będzie inwestował. Cieszymy się, że najlepszym inwestorem w województwie lubelskim okazał się uczeń II LO, którego opiekunem i mentorem jest nauczyciel podstaw przedsiębiorczości Elżbieta Mizio.

Michał Filipowicz uczęszcza dopiero do pierwszej klasy liceum, a już wygrał pierwszy milion! Na razie wprawdzie tylko wirtualnie, ale za zajęcie I miejsca w województwie otrzymał nagrodę finansową w wysokości 300 zł.

Gratulujemy!

II LO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6846).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.