W dziale | Fakty

Uczeń II LO z indeksem KUL-u

Opublikowany 30.03.2017

Michał Aftyka, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, uzyskał indeks KUL-u jako laureat IV edycji Konkursu Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie.

Konkurs został zorganizowany 23 marca 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przez Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych. Uczeń trzeciej klasy II LO rozwiązał świetnie test i znalazł się w wąskim gronie laureatów.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży ponadgimnazjalnej do zapoznania się z tak ważną obecnie tematyką polskiej polityki, procesami zachodzącymi w Europie i świecie. Ponadto do celów konkursu należy popularyzacja wiedzy o istocie państwa oraz procesach zachodzących na płaszczyźnie międzynarodowej, rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki państwowej i międzynarodowej oraz kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki państwowej i międzynarodowej.

Nagrodą główną w konkursie było sześć indeksów na wybrany kierunek: bezpieczeństwo narodowe lub stosunki międzynarodowe. Michał Aftyka, pracujący pod opieką Adama Sabata, zdobył indeks i może rozpocząć studia na KUL-u już w październiku.

AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6919).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.