W dziale | Fakty

Uczniowie II LO z szansą na Diamentowy Indeks

Opublikowany 07.03.2017

Krzysztof Oniszczuk i Przemysław Podleśny z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Zachęceni sukcesami kolegów z poprzednich lat z zakresu przedmiotów ścisłych, uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie podjęli kolejną próbę rywalizacji z rówieśnikami szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”.

Zainteresowanie olimpiadą jest ogromne. Laureaci ogólnopolskich zmagań przyjmowani są na studia w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. O prestiżowy Diamentowy Indeks uczniowie drugich i trzecich klas II LO walczyli podczas II etapu w Zamościu. Rywalizacja z fizyki odbyła się 28 stycznia, a z matematyki – 29 stycznia. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczycieli: Jolanty Prokopowicz (fizyka) i Ewy Biernackiej (matematyka).

Pracowitość, systematyczność i zdolności uczniów II LO przyniosły efekty – Krzysztof Oniszczuk z klasy III a zakwalifikował się do finału z matematyki i fizyki, a Przemysław Podleśny z klasy II a został finalistą z matematyki. Etap centralny odbędzie się 18 i 19 marca 2017 r. w gmachu Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Krzysztofie i Przemku, bardzo Wam gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Wiemy, że możemy na Was liczyć!

AO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7196).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.