W dziale | Fakty

W NIEDZIELĘ W LUBARTOWIE BIEGANIE „BEZ GRANIC”

Opublikowany 12.09.2015

Najbliższa niedziela, 13 września, należała będzie w Lubartowie do biegaczy. Odbędzie się wtedy II Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Głównymi organizatorami są: Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II. Zmaganiom uczestników towarzyszył będzie festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych, bieg sponsorowany Caritas, a także bieg malucha.

plakat

 

Impreza ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla sióstr Ani i Basi Mitura, które są bliźniaczkami. Mają 7 lat. Ania urodziła się z wodogłowiem i przepukliną oponowo-rdzeniową, a Basia z porażeniem mózgowym. Obie dziewczynki wymagają stałej rehabilitacji, Basia dodatkowo potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego. Zabezpieczenie ich potrzeb nie jest łatwe przy siedmioosobowej rodzinie, gdyż dziewczynki mają jeszcze troje rodzeństwa.

Półmaratonowi będzie towarzyszył festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych. Organizatorzy przygotowują wiele niespodzianek. Planowane są m.in. bieg integracyjny, bieg malucha oraz liczne zabawy i konkursy w „miasteczku biegacza”.

Program imprezy – Plac przed Ratuszem:

Rozpoczęcie festynu, godz. 11.30

Bieg integracyjny, godz. 12.00 (trasa 300 metrów)

Bieg malucha, godz. 12.30 (trasa 200 metrów)

Wspólna rozgrzewka przed półmaratonem, godz. 13.30

Start II Lubartowskiego Półmaratonu, godz. 14.00 (trasa 21 km i 97,5 m)

Bieg sponsorowany, godz. 14.15 (trasa 2000 metrów)

Podsumowanie imprezy, godz. 17.00

Podczas lubartowskiej „połówki” dodatkowo klasyfikowani będą uczestnicy w kategoriach duchowieństwo i osoby niepełnosprawne – wózki z napędem hand-bike i wózki z napędem bezpośrednim. Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa i trasa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl.

Termin: 13 września 2015 r. (niedziela), start godz. 14.00. Trasa długości 21 kilometrów i 97,5 metra przebiegała będzie po ulicach i drogach asfaltowych trzech gmin. Największa część, to ulice Lubartowa. Biegacze pobiegną także drogami na terenie gminy Lubartów (Łucka, Chlewiska) oraz Serniki.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do mieszkańców o wsparcie dla biegaczy na trasie. Przebiegnięcie ponad 20 kilometrów, to dla większości uczestników ogromny wysiłek fizyczny. Warto wspomóc ten trud oklaskami, słowami wsparcia, czy sportowym dopingiem. Biegaczom będzie przyświecał szczytny cel tego biegu. Jeżeli ktoś znajdzie się wzdłuż trasy biegu, niech czynnie kibicuje wszystkim zawodnikom – tym, którzy będą rywalizowali o zwycięstwo, ale także tym, dla których samo przekroczenie mety będzie osobistym sukcesem, niezależnie od uzyskanego czasu. Biegacze lubią wsparcie kibiców na trasie. Często dziękują za to przybiciem symbolicznej piątki.

Organizatorzy zwracają się także z prośbą o wyrozumiałość, w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym. W godzinach 11.45 – 17.00 wystąpią ograniczenia w ruchu, szczególnie w centrum miasta, wzdłuż ulic Lubelska i Słowackiego. Cała trasa będzie zabezpieczona przez służby (policja, straż miejska, strażacy z jednostek OSP) oraz przez wolontariuszy. Prosimy o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom służb porządkowych. Zapewni to bezpieczeństwo biegaczom, pieszym oraz kierowcom i pasażerom pojazdów.

Impreza wspierana finansowo jest przez Urząd Miasta Lubartów.

Współorganizatorami półmaratonu są: Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie.

BIEG MALUCHA PRZED PÓŁMARATONEM

W niedzielę 13 września odbędzie się I Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Zanim na trasę wyruszą biegacze, którzy zmierzą się z dystansem ponad 21 kilometrów, swoją krótką trasę biegową pokonają dzieci.

Jednym z punktów programu przygotowanym przez organizatorów jest Bieg Malucha. Jego rozpoczęcie przewidziano o godzinie 12.30. Prawo udziału mają dzieci do III klasy szkoły podstawowej. Rodzice swoje pociechy do biegu będą mogli zapisywać od godziny 11.30 w biurze zawodów, które znajdowało się będzie przed budynkiem Urzędu Miasta Lubartów, ulica Jana Pawła II. Zachęcamy dzieci i ich opiekunów do udziału w biegu. Liczy się przede wszystkim udział i propagowanie aktywności fizycznej.

 

Do zobaczenia na trasie II Lubartowskiego Półmaratonu oraz podczas imprez towarzyszących!

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7112).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.