W dziale | Fakty

W przyszłości będą radnymi, burmistrzami i policjantami

Opublikowany 28.09.2015

– Macie w swoim przedszkolu gospodarza grupy? – zapytał burmistrz. Taaak! Panią dyrektor! – odpowiedziały chórem dzieci. Tak zaczęła się rozmowa w gabinecie Burmistrza Miasta Lubartów.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 odwiedziły samorząd miasta w piątek 25 września. Najpierw złożyły wizytę burmistrzowi Januszowi Bodziackiemu, który głośno zastanawiał się, czy któreś z dzieci chciałoby zostać radnym albo burmistrzem. Z pewnością wszyscy chcieliby pracować w policji. Na pytanie – kto chce zostać policjantem?, – dzieci zgodnie wykrzyknęły: jaaa!

Po wizycie u burmistrza przedszkolaki zwiedziły kolejne piętra Urzędu Miasta Lubartów. Odśpiewały hymn miejski, a następnie zeszły do sali obrad, gdzie czekał na nie komendant straży miejskiej Andrzej Wronowski. Objaśnił, na czym polega jego praca i do czego w mieście przydają się tacy strażnicy porządku, jak on.

Przedszkolaki z grup zerowych, nr 9 i 11 zwiedziły ratusz pod opieką pań – Elżbiety Zmysłowskiej oraz Małgorzaty Krupy. Po urzędzie oprowadziła gości inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Grażyna Stawska.

Aleksandra Jędryszka

przedszkole_UM_3 przedszkole_UM_4 przedszkole_UM_5 przedszkole_UM_6 przedszkole_UM_7 przedszkole_UM_8 przedszkole_UM_9 przedszkole_UM_10 przedszkole_UM_11 przedszkole_UM_1 przedszkole_UM_2

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6927).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.