Wicelider z Lubartowa

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa spotkania w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich cztery punkty, wygrywając u siebie z rezerwami Górnika Łęczna i remisując na wyjeździe z Orionem Niedrzwica Duża. Po rozegraniu sześciu spotkań drużyna zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Lubartowianie dotychczas zdobyli dwanaście punktów, a do lidera – Kryształu Werbkowice tracą dwa oczka.Przemysław Kosmala

Kalendarz spotkań w IV lidze tak się ułożył dla Lewartu, że dotychczas, oprócz jednego spotkania, lubartowianie grali z zespołami zaliczanymi do faworytów rozgrywek. Po Omedze Stary Zamość, Krysztale Werbkowice i Powiślaku Końskowola, przyszła kolej na Orion Niedrzwica Duża i Górnika II Łęczna. Po tych meczach można przypuszczać, że także zespół z Lubartowa będzie aspirował do zajęcia wysokiego miejsca na koniec sezonu. Dotychczas podopieczni Grzegorza Białka jeszcze nie przegrali pojedynku, odnotowując po trzy zwycięstwa i remisy. Takie rozstrzygnięcia dają aktualnie „biało-niebieskim” drugie miejsce w tabeli lubelskiej IV ligi.
Orion Niedrzwica Duża podobnie jak Lewart udanie rozpoczął sezon. Pojedynek tych drużyn był meczem piątej kolejki. Kibice zobaczyli dobre i wyrównane spotkanie, które zakończyło się podziałem punktów. Remis 2:2 jest sprawiedliwym wynikiem. Dla gości gole zdobyli: Przemysław Kosmala i Dawid Niewęgłowski. W drużynie gospodarzy wystąpili Andrzej Gutek i Patryk Grzegorczyk, znani z występów w Lewarcie.
W ostatnią niedzielę lubartowianie grali u siebie z rezerwami Górnika Łęczna. Dla gospodarzy był to kolejny mecz na szczycie. Przeciwnik, mimo tego, że nie przyjechał wzmocniony zawodnikami z Ekstraklasy, prezentuje i tak niezły potencjał. Mecz doskonale ułożył się dla miejscowych. Już w 13 minucie po strzale głową Przemysława Kosmali, piłka znalazła się w siatce. Okazało się, że było to jedyne trafienie tego spotkania. Lewart zainkasował trzy punkty i wskoczył na fotel wicelidera. Na ostatnie minuty na boisku pojawił się 16-letni wychowanek Lewartu Piotr Lewin. Tym samym zaliczył oficjalny debiut w drużynie seniorów.
Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:
Orion Niedrzwica Duża – Lewart Lubartów 2:2 (1:1); gole dla Lewartu zdobyli: Przemysław Kosmala w 42 i Dawid Niewęgłowski w 56 minucie.
Skład Lewartu: Parzyszek – Jezior, Mitura, Bijan, Michna (od 60 min. Cękała), Kosmala, Marzęta (od 36 min. Kuzioła), Rusinek (od 87 min. Kompanicki), Pototskyi, Dawid Niewęgłowski, Bujak (od 84 min. Pikul).
Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna 1:0 (1:0); gola dla Lewartu w 13 minucie zdobył Przemysław Kosmala.
Skład Lewartu: Parzyszek – Jezior, Mitura, Bijan, Michna, Kosmala, Kuzioła (od 86 min. Jakub Niewęgłowski), Rusinek (od 55 min. Kompanicki), Pototskyi, Dawid Niewęgłowski (od 77 min. Pikul), Bujak (od 90 min. Lewin).