W dziale | Fakty

Winny wyrzucenia śmieci w Lisowie odnaleziony

Opublikowany 23.08.2012

Miesiąc temu lokalne media opublikowały zdjęcia oraz informację o nielegalnym wysypisku śmieci na tak zwanych „Białych Wronach” w Lisowie. Wójt Gminy Lubartów za wskazanie sprawcy zaśmiecenia wyznaczył nagrodę. Na jego apel odpowiedziała jedna osoba, która twierdziła, że śmieci pochodzą z byłego zakładu ceramicznego na terenie miasta.

 Przed miesiącem sprawa zaśmiecenia lasu nad tak zwanym stawem „ Białe Wrony” w miejscowości Lisów wywołała oburzenie wśród lokalnej społeczności. Bo ktoś niepostrzeżenie wyrzucił tam gipsowe formy, wazony na kwiaty oraz dziesiątki płyt azbestowych zanieczyszczając środowisko. Wójt Gminy Lubartów za wskazanie sprawcy zaśmiecenia wyznaczył nagrodę. Udało się ustalić sprawcę dzięki telefonowi od osoby, która wskazała źródło pochodzenia śmieci.

Wójt gminy skontaktował z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie. Twierdził, że jedna z osób, która odpowiedziała na jego apel i poinformowała, że odpady pochodziły z terenu byłego zakładu w Lubartowie, w przeszłości produkującego ceramikę. Policjanci dotarli do właścicielki wskazanej posesji, która w świetle zebranych informacji potwierdziła, że wyrzucone na „Białych Wronach” rzeczy mogły być jej własnością. Nie przyznała się natomiast do wywiezienia ich do lasu. Podtrzymywała, że po przeprowadzonym remoncie budynku wynajęła do uprzątnięcia odpadów nieznanego jej bliżej mężczyznę, który za 1000 złotych miał zająć się śmieciami. Mówiła, że nie interesowała się tym, gdzie one trafią. Miały być zutylizowane.

            Za zanieczyszczenie terenów leśnych, kobiecie grozi grzywna w wysokości do 5000 złotych. Natomiast zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne składowanie eternitu grozi kara grzywny w wysokości do 20 tysięcy złotych lub do 30 dni aresztu. Sprawę rozstrzygnie sąd.

G.P./P.O.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.