W dziale | Fakty

Wirtualny księgozbiór w Lubartowie

Opublikowany 19.03.2015

Bezpłatny dostęp do książek w serwisie IBUK Libra jest już dostępny w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie.

ibuk

Serwis należy do Wydawnictwa Naukowego PWN. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilka tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny.

Wiele tytułów z IBUK LIBRA jest niedostępnych w innych bazach. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona.

Czytanie książek umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.

Warunkiem korzystania jest posiadanie specjalnego kodu PIN oraz rejestracja na stronie libra.ibuk.pl. Po ten unikalny kod do zdalnego logowania, jak również po ewentualną pomoc przy rejestracji, należy zgłosić się do bibliotekarzy w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej: Biblioteka Główna (ul. Lubelska 36), Filia Nr 1 (ul. 3 Maja 24 a), Filia Nr 2 (ul. 1 Maja 66/74). Raz w miesiącu będzie zamieszczany jeden tytuł z książkowych nowości Domu Wydawniczego PWN. Będzie to tytuł z dziedziny beletrystyki, literatury faktu lub publikacja popularnonaukowa. Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z Książką Miesiąca przez 30 dni. Czas na jej przeczytanie będzie odmierzał specjalny zegar (dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl).

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. W piątki dodawane są bezpłatne nowości.
Bezpłatny dostęp do IBUK Libra w lubartowskiej MBP będzie możliwy do 5 marca 2016 r.

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.