W dziale | Fakty

Włamywacze zatrzymani

Opublikowany 28.09.2012

Lubartowscy policjanci zatrzymali sprawców włamań do altan na terenie ogródków działkowych „Zielony Dół” w Lubartowie. Zatrzymani to 25 i 33 letni mieszkańcy Lubartowa, którzy są dobrze znani stróżom prawa. Wcześniej wpadli miedzy innymi na kradzieży metalowych elementów naczepy samochodu ciężarowego.

Do włamań doszło nocą z 13 na 14 września tego roku. Nieznani wówczas sprawcy wyłamując zamki i zabezpieczenia drzwi oraz wybijając szyby w oknach włamali się do czterech altanek na terenie ogródków działkowych „Zielony Dół” w Lubartowie. Ich łupem padł sprzęt ogrodowy, klucze, podkaszarka do trawy, oraz inne drobne przedmioty. Sprawcy nie pogardzili również kranem od wody wykręcając go ze ściany.

Po kilku dniach od zdarzenia policjanci wpadli na trop przestępców. Zebrane przez mundurowych dowody pozwoliły na zatrzymanie i postawienie zarzutów kradzieży z włamaniem dwóm mieszkańcom Lubartowa w wieku 25 i 33 lat. Są oni dobrze znani policjantom ze swojej kryminalnej przeszłości. Decyzją Sądu zostali poddani pod dozór policji.

Niewykluczone, że mężczyźni Ci są sprawcami podobnych przestępstw, do których dochodziło w ostatnim czasie na tym terenie, a lista postawionych im zarzutów znacznie się wydłuży. Czy tak będzie, okaże się po analizie śladów zebranych przez policjantów w miejscach gdzie dochodziło do podobnych przestępstw.

G.P.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6549).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.