WOREK MEDALI SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW

W niedzielę 3 lutego w Werbkowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego seniorów i młodzieżowców w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych. W zawodach tych wystąpili przedstawiciele lubartowskich klubów – Lewartu i STS. W tej mistrzowskiej imprezie nasi przedstawiciele zdobyli 9 medali – siedem wśród seniorów i dwa w gronie młodzieżowców.

Do Werbkowic pojechała piątka zawodników Lewartu i siódemka z STS Lubartów. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się pingpongiści Lewartu. Podopieczni trenera Jakuba Sagana podczas mistrzostw seniorów zdobyli siedem medali – trzy srebrne i cztery brązowe. Z kolei zawodnicy STS wywalczyli dwa złote krążki w grupie młodzieżowców. To były bardzo udane zawody dla naszych przedstawicieli. Już dawno podczas mistrzostw województwa seniorów lubartowianie nie zdobyli takiej ilości medali.

W grze pojedynczej seniorów najwyżej zostali sklasyfikowani Norbert Jóźwiak (Lewart) i Mateusz Baranowski (STS), którzy zakończyli zmagania na miejscach 5-8. Pozostali lubartowianie zajęli następujące lokaty: 9-16. Łukasz Drzewiecki, Bartosz Kowalczyk (obaj Lewart), Jarosław Woźniak, 17-32. Krzysztof Barszcz, Mariusz Baranowski (wszyscy STS), Jakub Sagan (Lewart), 33-48. Wojciech Zalewski, Marek Wierzbicki (obaj STS). W rywalizacji pojedynczej seniorek Anna Lipska (Lewart) uplasowała się na miejscu 9-16, zaś Dagmara Baranowska (STS) 17-21.

Największą ilość medali zawodnicy Lewartu zdobyli w grach podwójnych. Wśród seniorów Norbert Jóźwiak i Łukasz Drzewiecki zajęli drugie miejsce, zostając wicemistrzami województwa. Brązowy krążek przypadł w udziale Bartoszowi Kowalczykowi, który występował z Radosławem Chrześcianem (ATS Lublin). Brązowy medal w grze podwójnej seniorek zdobyła Anna Lipska, grająca w parze z Aleksandrą Osuch (Sygnał Lublin). Pozostałe medale zdobyli zawodnicy Lewartu w grze mieszanej. Norbert Jóźwiak wspólnie z Sylwią Pawlak (Optima Lublin) zdobył swój drugi srebrny medal. Natomiast Łukasz Drzewiecki z Anną Lipską zakończyli zmagania w grze mieszanej z brązowymi medalami.

W grach podwójnych seniorów przedstawiciele STS Lubartów zajęli następujące miejsca: 5-8. Jarosław Woźniak/Mateusz Baranowski, 9-16. Krzysztof Barszcz/Mariusz Baranowski, 17-25. Wojciech Zalewski/Marek Wierzbicki. W grze mieszanej Jarosław Woźniak i Dagmara Baranowska zajęli miejsce 5-8.

Podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego młodzieżowców, reprezentujący STS Lubartów Mateusz Baranowski zdobył dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanął za zwycięstwo w grze pojedynczej i grze podwójnej, razem z Filipem Pawelcem (Sygnał Lublin).