W dziale | Fakty

Worek medali zawodników Lewartu

Opublikowany 18.04.2019

Ilona Kubera, Amelia Małyska i Mikołaj Smagorowicz najlepszymi zawodnikami turnieju

Dokładnie 368 osób z 12 klubów z województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego wzięło udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Taekwon-do ITF. Impreza odbyła się 7 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. Lewart Lubartów reprezentowała grupa 54 zawodników, podopiecznych trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski.

Łącznie lubartowska ekipa w międzywojewódzkiej rywalizacji zdobyła aż 32 krążki (13 złotych, 8 srebrnych i 11 brązowych). Trójka zawodników Lewartu – Ilona Kubera, Amelia Małyska i Mikołaj Smagorowicz, zostali najlepszymi uczestnikami zawodów w swoich kategoriach. We wszystkich kategoriach wiekowych przedstawiciele Lewartu zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej.

Lubartowscy medaliści:

Juniorzy: medale złote: Ilona Kubera – układy formalne I-III dan, walki do 55 kg, Adam Bronisz – walki powyżej 75 kg; medale srebrne: Ilona Kubera – techniki specjalne, Szymon Turowski – walki powyżej 75 kg, Szymon Oniszczuk – walki powyżej 75 kg; medal brązowy: Adam Bronisz – układy formalne I-III dan.

Juniorzy młodsi: medale złote: Amelia Małyska – układy formalne 1 kup-II dan, walki powyżej 60 kg, Kacper Pietrzela – układy formalne 1 kup-II dan, walki do 52 kg, Wiktoria Pikul – układy formalne 6-2 kup, Oliwia Pietrzela – walki do 50 kg, Mikołaj Smagorowicz – układy formalne 6-2 kup, Maciej Szczepański – walki do 58 kg; medale srebrne: Amelia Małyska – techniki specjalne, Mikołaj Smagorowicz – walki do 52 kg, Mateusz Wrotkowski – walki do 58 kg; medale brązowe: Oliwia Pietrzela – układy formalne 1 kup-II dan, Wiktoria Pikul – walki do 60 kg, Marta Dajek – walki do 55 kg, Maciej Szczepański – układy formalne 6-2 kup, Michał Szczuka – układy formalne 6-2 kup, Natalia Marciniak – techniki specjalne.

Młodzicy: medale złote: Julia Mirosławska – układy formalne 10-9 kup, Zuzanna Małyska – układy formalne 8-7 kup; medale srebrne: Mateusz Wronowski – układy formalne 8-7 kup, Kacper Wójcik – układy formalne 6-5 kup; medale brązowe: Zuzanna Kiliańska – układy formalne 8-7 kup, techniki specjalne, Wiktoria Haraszczuk – układy formalne 8-7 kup, Filip Kosik – układy formalne 8-7 kup.

Bez medali do domów z zawodników Lewartu wrócili: Oliwia Romanek, Natasza Niedobit, Gabriela Małyska, Jakub Treger, Michał Suska, Kacper Włosek, Damian Haraszczuk, Hubert Kowalski, Mateusz Kosiorek (juniorzy młodsi) oraz Anna Wiśniewska, Joanna Skrzypiec, Amelia Sieńczak, Aleksandra Krupa, Hanna Szczygielska, Milena Gajos, Jessica Malec, Roksana Ścibiorska, Zuzanna Drozd, Wiktoria Paśnik, Hanna Bliźniuk, Hanna Kuźma, Julia Ciok, Natalia Budzyńska, Gabriel Sitkowski, Mikołaj Furtak, Łukasz Kosiorek, Wojciech Świstowski, Szymon Mazurek, Miłosz Basaj.

ig

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5957).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.