Wyjazdowe zmagania szachistów LUKSu

W Centrum Kultury w Łęcznej rozegrano 4 grudnia VIII Barbórkowy Turniej Szachowy o „Kordzik Górniczy”. Zawody zgłoszono do oceny międzynarodowej FIDE. Rewelacyjnie spisał się w turnieju Eryk Bronisz zwyciężając w kategorii do lat 10. Dobrze poradził sobie również siódmy Kacper Czuchryta oraz ósmy Michał Drozd. W kategorii OPEN Andrzej Rogoza zajął 12 miejsce. W zawodach wzięło udział 63 szachistów. Zwyciężył Łukasz Dymek z SSZ Szachpol Łuków.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chełmie rozegrano V Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci do lat 12. Na starcie stanęło 53 zawodników. Cały turniej z kompletem punktów wygrał Artem Manzhos z Ukrainy. Trzecie miejsce wśród chłopców do lat 8 zajął Wiktor Opolski. Utracił prowadzenie po nieudanej ostatniej rundzie.
Kolejny turniej rozegrano 11 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lublinie – Wojewódzki Turniej Mikołajkowy Młodych Talentów pod patronatem Marszałka. Wśród młodzików do lat 8 trzecie miejsce zajął Alan Domański, piąty był Artur Gryzio. W kategorii do lat 10 Eryk Bronisz zajął 6 miejsce. Równolegle na tej samej sali gry rozgrywany był IX Memoriał Marka Łobejko zgłoszony do FIDE. Turniej był mocno obsadzony. W stawce blisko dziewięćdziesięciu szachistów zwyciężył Vadim Razin z Ukrainy. Andrzej Rogoza zajął w turnieju wysokie 10 miejsce, remisując w ostatniej partii z mistrzem krajowym Michałem Praszakiem. Wszystkim zawodnikom LUKS Lubartów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na szachownicach.

W Lubartowie w tym roku rozegrane zostaną jeszcze 2 turnieje. Najbliższy już w ten piątek – 16 grudnia o 17:00 w Lubartowskim Ośrodku Kultury – finałowy 10. Turniej z cyklu Lubartowska Liga Szachowa 2016. Natomiast 28 grudnia, również w Lubartowskim Ośrodku Kultury o godzinie 17:30 zostanie rozegrany III Świąteczny Turniej Szachów Błyskawicznych połączony z symultaną Szachową z Mistrzem. Rozgrywki zgłoszone będą do oceny FIDE.  Wszystkich miłośników królewskiej gry serdecznie zapraszamy do gry. Zapisy 15 minut przed każdym turniejem lub drogą mailową na [email protected]

chelm-mikolajkowy-turniej-szachowy_06 chelm-mikolajkowy-turniej-szachowy_07 chelm-mikolajkowy-turniej-szachowy_08 chelm-mikolajkowy-turniej-szachowy_09 kordzik-leczna kordzik-leczna_02 kordzik-leczna_03 kordzik-leczna_04 kordzik-leczna_05 lublin-tmmmemorial-lobejki lublin-tmmmemorial-lobejki_02 lublin-tmmmemorial-lobejki_03 lublin-tmmmemorial-lobejki_04 lublin-tmmmemorial-lobejki_05