W dziale | Fakty

Wykłady dla uczniów II LO

Opublikowany 11.04.2017

7 kwietnia w ramach programu Akademia Przedsiębiorczości SGGW uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wysłuchali wykładów poprowadzonych przez panie dr inż. Elżbietę Kacperską oraz mgr Martę Idasz – Balinę z Wydziału Nauk Ekonomicznych Katedry Ekonomiki Rolnictwa i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 

Akademia Przedsiębiorczości SGGW to program edukacji ekonomicznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich prowadzony w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, promowanie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Pierwszy wykład pt. „Globalna wioska” wygłosiła dr inż. Elżbieta Kacperska, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła uczniom wady i zalety globalizacji świata. Młodzież uświadomiła sobie, jak nieuchronny jest to proces i w jaki sposób współczesny człowiek jest staje się jego częścią. Drugi wykład pt „Bankowość biometryczna” poprowadziła mgr Marta Idasz – Balina. Temat ten szczególnie spodobał się słuchaczom, gdyż dotyczył nowoczesnych technologii wykorzystywanych w bankowości. Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki biometrii jesteśmy w stanie zmierzyć indywidualne cechy wykorzystywane w bankowości. Oba wykłady przeprowadzone zostały bardzo profesjonalnie i w sposób przystępny dla młodzieży. Na koniec spotkania na uczniów czekało małe wyzwanie – udział w quizie z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Wykłady, które odbyły się w piątek w II LO, to jeden z etapów współpracy liceum z SGGW w Warszawie, zainicjowanej przez p. Elżbietę Mizio, szkolnego koordynatora projektu „Akademia Przedsiębiorczości”. Na co dzień uczniowie korzystają z platformy edukacyjnej, na której są udostępnione wykłady, kursy e-learningowe oraz testy sprawdzające wiedzę z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. W maju uczniowie klasy II e wraz z wychowawcą udadzą się do kampusu SGGW w Warszawie. Będą tam uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego.

Na zakończenie spotkania wykładowcy z SGGW przybliżyli uczniom II LO ofertę edukacyjną uczelni. Panie zachęcały do studiowania na SGGW, prezentując uczelnię oraz poszczególne wydziały i kierunki, na jakich można studiować.Czas spędzony na wykładach był czasem bardzo owocny. Lekcja przeprowadzona przez pracowników uczelni wyższej z pewnością zapadnie uczniom w pamięci na długi czas. Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Mizio, której starania przyczyniły się do zorganizowania wykładów.

Patrycja Adamczyk i Agnieszka Skwarek

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6709).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.