W dziale | Fakty

Wyniki XIX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Opublikowany 05.11.2015

„Świat jest teatrem” to tytuł XIX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, którego etap powiatowy zorganizował 4 listopada Lubartowski Ośrodek Kultury.
Jury w składzie: Marek Danielkiewicz, Martyna Nieliwodzka, Aleksandra Jędryszka (przewodnicząca) po zapoznaniu się z recytacją 103 osób wyłoniło 5 uczniów do reprezentowania powiatu lubartowskiego podczas eliminacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.
Jury zastosowało następujące kryteria: wybór i zestawienie utworów i ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczniów oraz kultura słowa.
Laureatami eliminacji powiatowych zostali:

1. Joanna Ziółkowska, kl. II a, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim, opiekun Izabella Marzęda, utwór: „Komik” (Historie zakulisowe, czyli anegdoty teatralne) – Antoni Czechow.
2. Jakub Powałka, kl. II a, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim, opiekun Izabella Marzęda, utwór: „Artysta dramatyczny” – Eugeniusz Marciniak (opracowanie).
3. Wiktoria Lipska, kl. I d, Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie, opiekun Maria Biernacka Drabik, utwór: „Dwa teatry” (fragment) – Jerzy Szaniawski.
4. Bartosz Libera, kl. III d, Szkoła Podstawowa nr 3, opiekun Anetta Bober, utwór: „Czarna jama” – Joanna Papuzińska.
5. Anna Kasztelańska, kl. IV e, Szkoła Podstawowa nr 3, opiekun Cezary Bartoń, utwór: „Bazyliszek i Barbarka” – Tadeusz Kubiak.
Ponadto pozaregulaminowo jury wyróżniło grupę uczniów, których interpretacja wzbudziła szczególne zainteresowanie:
1. Anna Wiśniewska, kl. III b, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie, opiekun Beata Nitychoruk, utwór: „Królowa Śniegu” – C.H. Andersena.

Szkoła Podstawowa nr 1
1. Mateusz Szczygieł, kl. I c, opiekun Danuta Białek, utwór: „ Teatr żywy” – Joanna Kulmowa.
2. Jan Tarnowski, kl. I c, opiekun Danuta Białek, utwór: „Magiczne miejsce” – Marek Majewski.
3. Natalia Wróbel, kl. II e, opiekun Iga Mazurek Racka, utwór: „Co się śni księżniczkom” Grzegorz Kasdepke.
4. Łukasz Włosek, kl. II d, opiekun Renata Stawinoga, utwór „Takie miejsce” – Marek Głogowski .
Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
1. Aleksandra Kozak, kl. I d, opiekun Marta Widyńska, utwór: „ Dwa wiatry” – J. Tuwim.
2. Karol Mika, kl. I s, opiekun Danuta Bogusz, utwór: „Wesoły parasol” – Teresa Chwastek – Latuszkowa.
3. Julia Kanadys. kl. I e, opiekun Danuta Bogusz, utwór: „Jesienny pociąg” Dorota Gellner.
4. Adrian Grabowski. kl. IV b, opiekun Cezary Bartoń, utwór: „Wędrówka” – Danuta Wawiłow.
5. Oliwia Mrozik, kl. II a, opiekun Anna Wiącek, utwór: „Dama” – Agnieszka Frączek.
6. Piotr Najda, kl. V e, opiekun Grażyna Antoniuk utwór: „Przyjaciele” – Adam Mickiewicz.
7. Alicja Wetoszka, kl. IV b, opiekun Cezary Bartoń, utwór: „Preludium deszczowe” – Wanda Chotomska.

8. Gimnazjum nr 1 im. im. KEN w Lubartowie, Igor Bielaszewski, kl. I d,opiekun Maria Biernacka Drabik, utwór: „Chciałbym być koniem” – Sławomir Mrożek.
9. Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie, Mateusz Zyga, kl. II a, opiekun Urszula Dobosz – Chruścik, utwór: „Stepy akermańskie” – Adam Mickiewicz.

DSC_3179 DSC_3147 DSC_3155 DSC_3170 DSC_3174 DSC_3175

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6054).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.