Wyniki XVII Plebiscytu Lubartowiaka na 10 Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa

Podczas skrupulatnego liczenia w redakcji głosów nadesłanych przez Czytelników, wynik zmieniał się co chwilę. Pod koniec tej rozgrywki trzech kandydatów walczyło o pierwsze miejsce w kategorii „seniorzy” (czyli powyżej 18 lat). Podobnie w kategorii juniorzy (poniżej 18 lat) wynik do końca nie był pewny. Zwycięzców XVII Plebiscytu ogłosiliśmy podczas piątkowej Gali Sportowców w Hotelu Zajazd Wincentów. Oto one:

KATEGORIA SENIORZY

I miejsce – ILONA DZIAŁA 3259 PKT

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 27 lat, trener Jerzy Jedut. Reprezentantka Polski, ścisła czołówka europejska i światowa. Podczas XXVII Mistrzostw Europy seniorów w taekwon-do zdobyła 3 medale – dwa złote i brązowy. Brązowa medalistka podczas Pucharu Świata. W XXV Mistrzostwach Polski seniorów zdobyła 2 złote medale indywidualnie, dzięki temu zostając najlepszą zawodniczką tej imprezy.

II miejsce – KRZYSZTOF BARSZCZ – 2478 PKT

MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 40 lat, trener Adam Płodzień. Wychowanek Lewartu. Czołowy zawodnik drużyny występującej w III lidze. Drugi zawodnik cyklu Grand Prix LZS Lubelszczyzny 2012 w gronie seniorów.

III miejsce – BORYS KACZMARSKI – 2455 PKT.

MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 38 lat, trener Grzegorz Białek. Żywa legenda lubartowskiego klubu. Mimo dość zaawansowanego jak na piłkarza wieku, imponuje skutecznością pod bramką przeciwnika. W 2012 roku był najlepszym snajperem zespołu. Wiosną wystąpił w 14, a jesienią w 13 spotkaniach ligowych, zdobywając łącznie 14 bramek – 9 wiosną i 5 jesienią.

IV miejsce – ERWIN NOGAL – 2084 PKT.

KS Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno – piłka nożna, 26 lat, trener Przemysław Aftyka. Podstawowy piłkarz drużyny występującej w lubelskiej klasie okręgowej. Stanowi o sile ofensywnej zespołu. Wiosną wystąpił w 12, również jesienią w 12 spotkaniach. W meczach tych zdobył 6 bramek – 5 wiosną i 1 jesienią.

V miejsce – MARCIN WRONOWSKI – 1951 PKT.

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 26 lat, trener Jarosław Suska. Reprezentant Polski, ścisła czołówka europejska i światowa. Uczestnik XXVII Mistrzostw Europy seniorów w taekwon-do, gdzie zdobył srebrny i brązowy medal. Podczas XXV Mistrzostw Polski seniorów zdobył 3 medale – złoty indywidualnie oraz złoty i srebrny drużynowo. Srebrny medalista Pucharu Świata.

KATEGORIA JUNIORZY

I miejsce – JAKUB PYDYŚ 2677 PKT.

MKL Nefryt Lubartów – lekka atletyka, 17 lat, trener Wiesław Nowak. Junior młodszy, najlepszy oszczepnik województwa. W ubiegłym roku miał siódmy wynik w kraju wśród juniorów młodszych. Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie. Zwycięzca kilku mityngów w 2012 roku. Członek kadry województwa.

II miejsce – KATARZYNA MALESA 2344 PKT.

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 16 lat, trener Jerzy Jedut. Młoda i dobrze zapowiadająca się zawodniczka. Złota medalistka Pucharu Świata. Uczestniczka XIX Mistrzostw Polski juniorów młodszych, gdzie zdobyła złoty medal w walkach w kategorii do 45 kilogramów.

III miejsce – DAWID SŁOMKA  2109 PKT.

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 15 lat, trener Jerzy Jedut. Młody i dobrze zapowiadający się zawodnik. Srebrny medalista Pucharu Świata. Uczestnik XIX Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

IV miejsce – NOWOSACKA BOGUMIŁA 2054 PKT.

MKL Nefryt Lubartów – lekka atletyka, 17 lat, trener Wiesław Nowak. Czołowa juniorka młodsza województwa. Medalistka mistrzostw województwa, finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie. Rekordzistka powiatu juniorek w biegach na 800 metrów i 1500 metrów. Należy do kadry województwa

V miejsce – GADZAŁA ZUZANNA 1863 PKT.

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 16 lat, trener Jerzy Jedut. Złota medalistka Pucharu Świata. Uczestniczka XIX Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Podczas tej imprezy zdobyła 2 złote medale i dzięki temu została najlepszą zawodniczka mistrzostw.

Fotorelacji z gali szukaj we wtorkowym, papierowym wydaniu Lubartowiaka.